Teofil OCIEPKA „Hydra”, 1960

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

Teofil OCIEPKA „Hydra”, 1960
„Hydra”, 1960

olej, płótno, 46 x 31 cm,
sygn. p. d.: Ociepka T. / 60 r.

Cena wywoławcza:
7 500 zł

Malarz, przedstawiciel sztuki naiwnej, członek Grupy Janowskiej, od wczesnej młodości zafascynowany astrologią, magią i okultyzmem. W swoich pracach kreował świat fantastyczno-mistyczny, pełen niezwykłych stworzeń i przedziwnej flory, malowanie traktował jako drogę do poznania absolutu. Artysta jest jednym z bohaterów powstałego w 2000 filmu „Angelus” w reżyserii Lecha Majewskiego, opowiadającego historię założonej przez Ociepkę gminy okultystycznej.

Poz. 7, „Hydra”, 1960 - kontakt

Teofil OCIEPKA „Hydra”, 1960