Aukcja nr 128 - 26.10.2013

Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6, 26 października 2013, godz. 16.00

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami aukcji i sprzedaży poaukcyjnej.

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

: srebro, szkło niebieskie, szlifowane; owalna, obwiedziona perełkowaniem podstawa na 6 nóżkach w formie uskrzydlonych lwich łap, dwie niebieskie buteleczki na atrament i piasek  w ażurowych kolistych oprawkach z motywem palmet i waz,  dwie tulejki na pióra w formie kwiatów, wolutowy uchwyt z liści akantu, zakończony rozetką, zwieńczony wazonową tulejką na świecę; wym.: 10,5 x 12,5 x 11 cm, waga 125 g, srebro pr. 13, wiedeńska cecha z lat 1814-1866 z datą 1840, znak warsztatowy: dwugłowy orzeł z wpisanym monogramem I W (Johann Wastel ?, czynny 1837-1859). Stan zachowania: wyszczerbienie na bocznej ściance buteleczki na piasek.
Wiedeń, 1840.
KAŁAMARZ EMPIROWY
srebro, szkło niebieskie, szlifowane; owalna, obwiedziona perełkowaniem podstawa na 6 nóżkach w formie uskrzydlonych lwich łap, dwie niebieskie buteleczki na atrament i piasek w ażurowych kolistych oprawkach z motywem palmet i waz, dwie tulejki na pióra w formie kwiatów, wolutowy uchwyt z liści akantu, zakończony rozetką, zwieńczony wazonową tulejką na świecę; wym.: 10,5 x 12,5 x 11 cm, waga 125 g, srebro pr. 13, wiedeńska cecha z lat 1814-1866 z datą 1840, znak warsztatowy: dwugłowy orzeł z wpisanym monogramem I W (Johann Wastel ?, czynny 1837-1859). Stan zachowania: wyszczerbienie na bocznej ściance buteleczki na piasek. Wiedeń, 1840.
Cena wywoławcza:
3 400 zł
Cena uzyskana:
3 400 zł

Poz. , Aukcja nr 128 - 26.10.2013 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 128 - 26.10.2013 - kontakt

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

: srebro, waga 391, pr. 800, niemieckie cechy po 1886, złotnik Bruckmann & Söhne, Heilbronn ( Peter Bruckmann -1865-1937, jeden z założycieli i pierwszy przewodniczący Deutsche Werkbund. Firma Bruckmann & Söhne współpracowała z wiodącymi projektantami niemieckimi pocz. XX w.),
Niemcy, ok. 1920
TOREBKA BALOWA
srebro, waga 391, pr. 800, niemieckie cechy po 1886, złotnik Bruckmann & Söhne, Heilbronn ( Peter Bruckmann -1865-1937, jeden z założycieli i pierwszy przewodniczący Deutsche Werkbund. Firma Bruckmann & Söhne współpracowała z wiodącymi projektantami niemieckimi pocz. XX w.), Niemcy, ok. 1920
Cena wywoławcza:
1 600 zł

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

: srebro, korpus skrzynkowy, prostokątny o ściętych narożnikach, na 4 nóżkach w formie rozetek zakończonych lwią łapą, profilowana pokrywa na zawiasie, dekorowana plakietką z reliefowym motywem bukietu kwiatów,  brzeg pokrywy obwiedziony taśmą z tłoczonym ornamentem różanym, szyldzik z motywem pary łabędzi pijących z wazy; wym.: 8,5 x 15 x 11 cm, waga 455 g,  srebro pr. 12, na dnie:  Malcz, 12, w Warszawie, znak warsztatowy – kotwica. Stan zachowania: ułamany fragment skrzydła lewego łabędzia.
Warszawa, ok. 1830
CUKIERNICA EMPIROWA MALCZ
srebro, korpus skrzynkowy, prostokątny o ściętych narożnikach, na 4 nóżkach w formie rozetek zakończonych lwią łapą, profilowana pokrywa na zawiasie, dekorowana plakietką z reliefowym motywem bukietu kwiatów, brzeg pokrywy obwiedziony taśmą z tłoczonym ornamentem różanym, szyldzik z motywem pary łabędzi pijących z wazy; wym.: 8,5 x 15 x 11 cm, waga 455 g, srebro pr. 12, na dnie: Malcz, 12, w Warszawie, znak warsztatowy – kotwica. Stan zachowania: ułamany fragment skrzydła lewego łabędzia. Warszawa, ok. 1830
Cena wywoławcza:
7 500 zł

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

: srebro, kolista, ażurowa stopa, okrągła misa z ażurową krawędzią i dwoma wyniesionymi ażurowymi uchwytami o stylizowanych motywach roślinnych, lustro misy dekorowane grawerowanymi motywami drobnych kwiatów, w środku misy monogram M J, na wewnętrznej krawędzi misy grawerowana dedykacja: „Od koleżanek i kolegów Sosnowiec 5 / II 1916”;  waga 576 g, wys. 15 cm, sr. pr. 84,  moskiewska cecha z lat 1899-1908, probierz Iwan Siergiejewicz Liebiedkin, monogram złotnika WS (BC) – Wasilij Siergiejewicz Sikaczew.
Moskwa, ok. 1900.
PATERA SECESYJNA
srebro, kolista, ażurowa stopa, okrągła misa z ażurową krawędzią i dwoma wyniesionymi ażurowymi uchwytami o stylizowanych motywach roślinnych, lustro misy dekorowane grawerowanymi motywami drobnych kwiatów, w środku misy monogram M J, na wewnętrznej krawędzi misy grawerowana dedykacja: „Od koleżanek i kolegów Sosnowiec 5 / II 1916”; waga 576 g, wys. 15 cm, sr. pr. 84, moskiewska cecha z lat 1899-1908, probierz Iwan Siergiejewicz Liebiedkin, monogram złotnika WS (BC) – Wasilij Siergiejewicz Sikaczew. Moskwa, ok. 1900.
Cena wywoławcza:
4 500 zł
Cena uzyskana:

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

: srebro, kolista, wysklepiona stopa przechodząca w kwadratową podstawę, trzon gładki zwężający się ku dołowi, ujęty od dołu i od góry w koszyczki z lancetowatych liści, trzon  zwieńczony kapturkiem z lancetowatych liści, nad nim wazonowa tulejka z profitką dekorowaną motywem liści laurowych, brzeg stopy i profitka obwiedzione ornamentem z winorośli, w narożniku kwadratowej podstawy grawerowany herb: niedźwiedź  kroczący, nad tarczą korona baronowska;  wys. 26,5 cm, waga 349 g, srebro pr. 13, sygnatura złotnika: Bahlsen, znak warsztatowy kroczący lew (Anton Georg Eberhard Bahlsen 1781-1849, czynny w Hanowerze w latach 1809-1849).
Hanower, ok. 1830
ŚWIECZNIK EMPIROWY
srebro, kolista, wysklepiona stopa przechodząca w kwadratową podstawę, trzon gładki zwężający się ku dołowi, ujęty od dołu i od góry w koszyczki z lancetowatych liści, trzon zwieńczony kapturkiem z lancetowatych liści, nad nim wazonowa tulejka z profitką dekorowaną motywem liści laurowych, brzeg stopy i profitka obwiedzione ornamentem z winorośli, w narożniku kwadratowej podstawy grawerowany herb: niedźwiedź kroczący, nad tarczą korona baronowska; wys. 26,5 cm, waga 349 g, srebro pr. 13, sygnatura złotnika: Bahlsen, znak warsztatowy kroczący lew (Anton Georg Eberhard Bahlsen 1781-1849, czynny w Hanowerze w latach 1809-1849). Hanower, ok. 1830
Cena wywoławcza:
2 900 zł
Cena uzyskana:

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

: mosiądz, srebrzenie, wym. 25 x 23 x 5 cm;
prostokątna, profilowana podstawa z 7 naczyniami na oliwę (brak jednego naczynia), ekran dekorowany reliefowymi, nakładanymi motywami pary lwów wspartych przednimi łapami o palmy, między nimi menora, trójlistne zwieńczenie ekranu dekorowane reliefowym, nakładanym motywem winnej latorośli, brak dzbanuszka na oliwę;
sygn.: (w prostokącie) B.Buch; (w trójkącie) Galw. / WMF / Warszawa.
Warszawa, ok. 1910.
LAMPA CHANUKOWA B. BUCH
mosiądz, srebrzenie, wym. 25 x 23 x 5 cm; prostokątna, profilowana podstawa z 7 naczyniami na oliwę (brak jednego naczynia), ekran dekorowany reliefowymi, nakładanymi motywami pary lwów wspartych przednimi łapami o palmy, między nimi menora, trójlistne zwieńczenie ekranu dekorowane reliefowym, nakładanym motywem winnej latorośli, brak dzbanuszka na oliwę; sygn.: (w prostokącie) B.Buch; (w trójkącie) Galw. / WMF / Warszawa. Warszawa, ok. 1910.
Cena wywoławcza:
2 900 zł