Aukcja nr 128 - 26.10.2013

Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6, 26 października 2013, godz. 16.00

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami aukcji i sprzedaży poaukcyjnej.

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

Jacek MIERZEJEWSKI: litografia  z „Teki graficznej 1”, 31 x 24,7 cm,
sygn. oł.  p.d.: Jacek  Mierzejewski.
Papier lekko sfalowany.
Grafika opisana i reprodukowana w: I. Kossowska „Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897 – 1917”, Universitas, Kraków 2000, s. 199, il. 285.
„Studium. Portret dziewczyny”, 1909
litografia z „Teki graficznej 1”, 31 x 24,7 cm, sygn. oł. p.d.: Jacek Mierzejewski. Papier lekko sfalowany. Grafika opisana i reprodukowana w: I. Kossowska „Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897 – 1917”, Universitas, Kraków 2000, s. 199, il. 285.
Cena wywoławcza:
1 450 zł
Cena uzyskana:
1 900 zł

Poz. , Aukcja nr 128 - 26.10.2013 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 128 - 26.10.2013 - kontakt

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

: fajans, farby podszkliwne, wys. 16,5 cm, znak czarny drukowany podszkliwny: P pomiędzy rogami jelenia i bawołu, powyżej Pacyków, w owalu czarny drukowany napis: Made in Poland, wyciskane numery: 675 / 2, podszkliwny monogram czarna farbą: CH. Stan zachowania: 2 dr. wyszczerbienia przy podstawie.
Pacyków 1920-1939.
POPIERSIE HUCUŁA PACYKÓW
fajans, farby podszkliwne, wys. 16,5 cm, znak czarny drukowany podszkliwny: P pomiędzy rogami jelenia i bawołu, powyżej Pacyków, w owalu czarny drukowany napis: Made in Poland, wyciskane numery: 675 / 2, podszkliwny monogram czarna farbą: CH. Stan zachowania: 2 dr. wyszczerbienia przy podstawie. Pacyków 1920-1939.
Cena wywoławcza:
3 900 zł

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wys. 22 cm, znak wyciskany: Ć w trójkącie, znak drukowany niebieski:  Ć w trójkącie / Ćmielów / Ręcznie malowane, ok. 1950 (Figurka opisana w : M. Hermansdorfer, M. Jeżewska, B. Górecki „Ceramika i szkło polskie XX wieku. Katalog zbiorów”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2004, s. 41, poz. 264).
FIGURKA „TWARDOWSKI NA KOGUCIE”
porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wys. 22 cm, znak wyciskany: Ć w trójkącie, znak drukowany niebieski: Ć w trójkącie / Ćmielów / Ręcznie malowane, ok. 1950 (Figurka opisana w : M. Hermansdorfer, M. Jeżewska, B. Górecki „Ceramika i szkło polskie XX wieku. Katalog zbiorów”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2004, s. 41, poz. 264).
Cena wywoławcza:
550 zł
Cena uzyskana:
550

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

: dzbanek, cukiernica, 6 filiżanek ze spodkami;
porcelana, farby naszkliwne - malowany wzór turecki, złocenia; projekt Bogdana Wendorfa, Paryż, znak wyciskany i drukowany: Ć (w trójkącie), numer dekoracji (drukowany): 907, stan b. dobry. Ćmielów, ok. 1930
SERWIS DO CZARNEJ KAWY „PŁASKI”
dzbanek, cukiernica, 6 filiżanek ze spodkami; porcelana, farby naszkliwne - malowany wzór turecki, złocenia; projekt Bogdana Wendorfa, Paryż, znak wyciskany i drukowany: Ć (w trójkącie), numer dekoracji (drukowany): 907, stan b. dobry. Ćmielów, ok. 1930
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
2 600 zł