Aukcja nr 128 - 26.10.2013

Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6, 26 października 2013, godz. 16.00

W ofercie aukcji nr 128 znalazły się m.in. obrazy: T. Axentowicza, S. Filipkiewicza, J. Fałata, E. Gawlika, W. Hofmana, A. Karpińskiegho, J. Kidonia, W. Kossaka, A. Kotsisa, H. Pillatiego, F. Ruszczyca, K. Schweikarta, S. Suberlaka, I. Trusza, J. Wałacha, W. Weissa, W. Wodzinowskiego, P. Wróbla, L. Wyczółkowskiego, grafiki: A. Caldera, M. Chagalla, K. Czuryły, S. Dalego, J.K. Gumowskiego, J. Mierzejewskiego, K. Sichulskiego, J. Tarasina oraz srebra, szkło i ceramika.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami aukcji i sprzedaży poaukcyjnej.

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

Jan WAŁACH: olej, tektura,  35 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: J. Wałach.
Na odwrocie autorski opis oł.: „Jan Wałach / Istebna / 1931 / ‘Poranek w Istebnej”, oraz dedykacja atramentem: „Młodej Parze / z życzeniami / radości życia / i pogody ducha / Adamowie Wiluszowie (?) / Kraków 2 sierpnia 1942.”
„Poranek w Istebnej”, 1931
olej, tektura, 35 x 49,5 cm, sygn. l.d.: J. Wałach. Na odwrocie autorski opis oł.: „Jan Wałach / Istebna / 1931 / ‘Poranek w Istebnej”, oraz dedykacja atramentem: „Młodej Parze / z życzeniami / radości życia / i pogody ducha / Adamowie Wiluszowie (?) / Kraków 2 sierpnia 1942.”
Cena wywoławcza:
2 800 zł
Cena uzyskana:
2 900 zł

Poz. , Aukcja nr 128 - 26.10.2013 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 128 - 26.10.2013 - kontakt

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

Ferdynand RUSZCZYC: olej, karton naklejony na tekturę, 13,1 x 17,2 cm.
Na odwrocie  opinia atramentem: „Stwierdzam, że obrazek olejny na odwrocie wys. 13 cm, szer 17 cm, / przedstawiający „Studium obłoków
„Obłoki”, ok. 1896
olej, karton naklejony na tekturę, 13,1 x 17,2 cm. Na odwrocie opinia atramentem: „Stwierdzam, że obrazek olejny na odwrocie wys. 13 cm, szer 17 cm, / przedstawiający „Studium obłoków" jest oryginalną pracą / znanego polskiego malarza Ferdynanda Ruszczyca. / Kraków-Wawel / Dn. 2 grudnia 1946 / Dr Stanisław Turczyński / b. Dyrektor Państwowych Zbiorów Sztuki." Obraz reprodukowany w : W. Odorowski, D. Seweryn-Puchalska „Ferdynand Ruszczyc 1870-1936. Plener w Kazimierzu nad Wisłą 105 lat później”, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Kazimierz Dolny, 2011, il. s. 43, spis prac poz. 7.
Cena wywoławcza:
18 500 zł