Stanisław GAŁEK „Pejzaż morski”

„Pejzaż morski”

olej, płótno naklejone na tekturę, 38 x 29 cm, sygn. p.d.: St. Gałek

Cena wywoławcza:
3 500 zł

Wybitny pejzażysta tatrzański, uczeń krakowskiej ASP w pracowni Malczewskiego i Stanisławskiego. Studia kontynuował w Monachium i paryskiej École Nationale des Beaux-Arts. Swoje prace wystawiał m.in. w Wiedniu w Hagebundzie, w Berlinie i Budapeszcie. Pejzaże tatrzańskie artysty cechuje znakomita umiejętność oddania nastroju i kolorytu gór oraz dobre przygotowanie warsztatowe. Prace o tematyce morskiej w twórczości Gałka pojawiają się dużo rzadziej.

Poz. 51, „Pejzaż morski” - kontakt