Olgierd BIERWIACZONEK „Martwa natura ze słonecznikami”

„Martwa natura ze słonecznikami”

olej, płótno, 46 x 40 cm, sygn. l.d.: O. Bierwiaczonek

Cena wywoławcza:
2 500 zł

Malarz, związany ze śląskim środowiskiem artystycznym, uczeń E. Eibischa w warszawskiej ASP. Po uzyskaniu dyplomu w 1956 osiadł na Śląsku, do 1974 zajmował się również pracą dydaktyczną. W latach 1965-1976 współpracował z warszawską Grupą Malarzy Realistów. Miał 22 wystawy indywidualne, jego prace znajdują się w zbiorach wielu polskich muzeów. Najbardziej znany i ceniony jako portrecista, malował również pejzaże i martwe natury.

Poz. 10, „Martwa natura ze słonecznikami” - kontakt