Bolesław STAWIŃSKI „Kwiaty”, 1945

„Kwiaty”, 1945

olej, tektura, 32 x 23 cm, sygn. p.d.: B. Stawiński.
Praca ze zbiorów rodziny artysty.

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Cena uzyskana:
2 800 zł

Malarz, uczeń krakowskiej ASP w pracowniach W. Jarockiego, T, Axentowicza, F. Pautscha i W. Weissa. Współzałożyciel I Grupy Krakowskiej. Brał udział w krakowskich i lwowskich wystawach Grupy, razem z Grupą jeździł na plenery do Krzemieńca, współpracował z teatrem plastyków Cricot. Lata okupacji spędził w Krzemieńcu, po wojnie osiadł w Bytomiu. Związał się z katowickim oddziałem ASP, gdzie uzyskał tytuł naukowy docenta. Tematem licznych prac artysty są martwe natury, podmiejskie pejzaże, scenki rodzajowe w kawiarni, portrety przyjaciół. Świetnie opanował technikę akwarelową, malował również kompozycje olejne.

Poz. 6, „Kwiaty”, 1945 - kontakt