Salvador DALI „Don Kichote z Manczy 2”, 1946

„Don Kichote z Manczy 2”, 1946

ilustracja do księgi czwartej, barwna litografia offsetowa, 17,4 x 21 cm, sygn. na płycie p.d.: Gala / Dali; wydanie pierwsze, Random House, Nowy Jork, 1946, druk oficyna Parkway Printing Co.

Cena wywoławcza:
600 zł
Cena uzyskana:
600 zł

Powieść Miguela de Cervantesa doczekała się w XX w. wielu ilustrowanych wydań , jednak ilustracje do amerykańskiego wydania z 1946, których autorem był Salvador Dali, okazały się przełomowe. Surrealistyczna wizja Dalego znakomicie łączy rzeczywistość ze światem wyobraźni don Kichota i jako pierwsza nadaje postaci błędnego rycerza pełny wymiar.

Poz. 61, „Don Kichote z Manczy 2”, 1946 - kontakt