Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6 - 18 maja 2013 - godz. 16.00

: porcelana, kobalt podszkliwny, oprawa brąz złocony, wys. 43,5 cm, korpus o formie wazonowej, na brzuścu 2 kwiatowe girlandy i 2 uchwyty w formie maszkaronów, montowane wkrętami, znak podszkliwny, drukowany, zielony: (w wykropkowanym kole) MP / Sevres.
(Paul Milet Potterie - Paul Jean Milet francuski ceramik, syn Felixa Optatusa Mileta, założyciela fabryki ceramiki w Sevres, po śmierci ojca w 1911 Paul odziedziczył zakład).
Francja, 1911-1930.
WAZON PAUL MILET SEVRES
porcelana, kobalt podszkliwny, oprawa brąz złocony, wys. 43,5 cm, korpus o formie wazonowej, na brzuścu 2 kwiatowe girlandy i 2 uchwyty w formie maszkaronów, montowane wkrętami, znak podszkliwny, drukowany, zielony: (w wykropkowanym kole) MP / Sevres. (Paul Milet Potterie - Paul Jean Milet francuski ceramik, syn Felixa Optatusa Mileta, założyciela fabryki ceramiki w Sevres, po śmierci ojca w 1911 Paul odziedziczył zakład). Francja, 1911-1930.
Cena wywoławcza:
9 500 zł

Poz. , Aukcja nr 124 - 18.05.2013 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 124 - 18.05.2013 - kontakt

: dzbanek, cukiernica, 4 filiżanki ze spodkami; porcelana, białe szkliwo, podszkliwny kobalt, złocenie, znak drukowany zielony: Huta Franciszka.
Ruda Śląska-Bykowina, 1933.
Podobny serwis, różniący się dekoracją kwiatową reprodukowany w: Irena Gatys, Roman Gatys „Fabryka Porcelany Huta Franciszka Ruda Śląska Bykowina”, Nakło Śląskie, 2012, s. 8.
FRAGMENT SERWISU DO MOKKI ART DECO
dzbanek, cukiernica, 4 filiżanki ze spodkami; porcelana, białe szkliwo, podszkliwny kobalt, złocenie, znak drukowany zielony: Huta Franciszka. Ruda Śląska-Bykowina, 1933. Podobny serwis, różniący się dekoracją kwiatową reprodukowany w: Irena Gatys, Roman Gatys „Fabryka Porcelany Huta Franciszka Ruda Śląska Bykowina”, Nakło Śląskie, 2012, s. 8.
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
2 500 zł

: porcelana różowa, złocenie, korpus żeberkowany, wys. 9 cm, znak podszkliwny drukowany zielony: Huta Franciszka.
Ruda Śląska-Bykowina, ok. 1930.
Wazon reprodukowany w: Irena Gatys, Roman Gatys „Fabryka Porcelany Huta Franciszka Ruda Śląska Bykowina”, Nakło Śląskie, 2012, s. 35.
WAZONIK ART DECO
porcelana różowa, złocenie, korpus żeberkowany, wys. 9 cm, znak podszkliwny drukowany zielony: Huta Franciszka. Ruda Śląska-Bykowina, ok. 1930. Wazon reprodukowany w: Irena Gatys, Roman Gatys „Fabryka Porcelany Huta Franciszka Ruda Śląska Bykowina”, Nakło Śląskie, 2012, s. 35.
Cena wywoławcza:
250 zł
Cena uzyskana:
500 zł