Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6 - 18 maja 2013 - godz. 16.00

Władysław OLESZCZYŃSKI: medalion, brąz, śr. 32,5 cm, sygn. p.śr.: W. Oleszczyński / F. 1865.
Medalion ze zbiorów rodziny Levittoux. Adela Kleczyńska, śpiewaczka operowa,  była drugą żoną  Henryka Levittoux - polskiego lekarza, miłośnika sztuk pięknych, przyjaciela Matejki.
„Portret Adeli Kleczyńskiej-Levittoux”, 1865
medalion, brąz, śr. 32,5 cm, sygn. p.śr.: W. Oleszczyński / F. 1865. Medalion ze zbiorów rodziny Levittoux. Adela Kleczyńska, śpiewaczka operowa, była drugą żoną Henryka Levittoux - polskiego lekarza, miłośnika sztuk pięknych, przyjaciela Matejki.
Cena wywoławcza:
3 300 zł

Poz. , Aukcja nr 124 - 18.05.2013 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 124 - 18.05.2013 - kontakt

Georges H. LAURENT: brąz, jasnobrązowa patyna, złocenie, podstawa czarny marmur, wym.: 41 x 60 x 16 cm, sygn. ryta i złocona na podstawie: G.H. Laurent / Editions Reveyrolis  Paris, na skrzydle ptaka pieczęć: BRONZE VERITABLE, na spodzie podstawy numery niebieska kredką: 1251 / 21997.
Francja, ok. 1920.
„Bażant - uszak brunatny”
brąz, jasnobrązowa patyna, złocenie, podstawa czarny marmur, wym.: 41 x 60 x 16 cm, sygn. ryta i złocona na podstawie: G.H. Laurent / Editions Reveyrolis Paris, na skrzydle ptaka pieczęć: BRONZE VERITABLE, na spodzie podstawy numery niebieska kredką: 1251 / 21997. Francja, ok. 1920.
Cena wywoławcza:
9 400 zł

: porcelana, kobalt podszkliwny, oprawa brąz złocony, wys. 43,5 cm, korpus o formie wazonowej, na brzuścu 2 kwiatowe girlandy i 2 uchwyty w formie maszkaronów, montowane wkrętami, znak podszkliwny, drukowany, zielony: (w wykropkowanym kole) MP / Sevres.
(Paul Milet Potterie - Paul Jean Milet francuski ceramik, syn Felixa Optatusa Mileta, założyciela fabryki ceramiki w Sevres, po śmierci ojca w 1911 Paul odziedziczył zakład).
Francja, 1911-1930.
WAZON PAUL MILET SEVRES
porcelana, kobalt podszkliwny, oprawa brąz złocony, wys. 43,5 cm, korpus o formie wazonowej, na brzuścu 2 kwiatowe girlandy i 2 uchwyty w formie maszkaronów, montowane wkrętami, znak podszkliwny, drukowany, zielony: (w wykropkowanym kole) MP / Sevres. (Paul Milet Potterie - Paul Jean Milet francuski ceramik, syn Felixa Optatusa Mileta, założyciela fabryki ceramiki w Sevres, po śmierci ojca w 1911 Paul odziedziczył zakład). Francja, 1911-1930.
Cena wywoławcza:
9 500 zł