Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6 - 18 maja 2013 - godz. 16.00

W ofercie aukcji nr 124 znalazły się m.in. obrazy: T. Axentowicza, W. Bakałowicza, S. Eidrigeviciusa, J. Fałata, S. Gałka, E. Gawlika, W. Hofmana, J. Hrynkowskiego, Z. Józefczyka, J. Malczewskiego, R. Malczewskiego, Nikofora, I. Pinkasa, P. Stellera, J. Wałacha, Ireny Weissowej, grafiki: T. Axentowicza, A. Caldera, M. Chagala, S. Dalego, W. Skoczylasa, J. S. Suberlaka, oraz brązy, srebra, ceramika.

Jan WAŁACH: gwasz, papier,  65 x 28,5 cm, sygn. l.d.: J. Wałach Paris. 1908 – 1941. Istebna.
Prezentowana praca jest różniącą się nieco szczegółami wersją obrazu „Alegoria macierzyństwa”, ok. 1954  (54 x 20 cm), eksponowanego  na wystawie monograficznej artysty, którą w 1999 przygotowało  Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach (ks. Henryk Pyka „Jan Wałach 1884-1979”,  katalog z wystawy, Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach, Katowice, 1999, s. 57, poz. 79).
„Matka Boska z Dzieciątkiem na tle pejzażu z Istebnej”, 1908-1941
gwasz, papier, 65 x 28,5 cm, sygn. l.d.: J. Wałach Paris. 1908 – 1941. Istebna. Prezentowana praca jest różniącą się nieco szczegółami wersją obrazu „Alegoria macierzyństwa”, ok. 1954 (54 x 20 cm), eksponowanego na wystawie monograficznej artysty, którą w 1999 przygotowało Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach (ks. Henryk Pyka „Jan Wałach 1884-1979”, katalog z wystawy, Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach, Katowice, 1999, s. 57, poz. 79).
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:

Poz. , Aukcja nr 124 - 18.05.2013 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 124 - 18.05.2013 - kontakt