Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6 - 18 maja 2013 - godz. 16.00

Rafał MALCZEWSKI: akwarela, tektura, 70 x 51 cm, sygn. l.d.: Rafał Malczewski.
Stan zachowania: w prawym dolnym narożniku i w środku obrazu tektura pęknięta.
Na odwrocie na narożniku ramy naklejka: Muzeum Narodowe / w Warszawie / (długopisem) p163/06. Obraz był eksponowany na wystawie „Rafał Malczewski i mit Zakopanego”, kwiecień 2006 – lipiec 2007.
„Czarny Staw nad Morskim Okiem”
akwarela, tektura, 70 x 51 cm, sygn. l.d.: Rafał Malczewski. Stan zachowania: w prawym dolnym narożniku i w środku obrazu tektura pęknięta. Na odwrocie na narożniku ramy naklejka: Muzeum Narodowe / w Warszawie / (długopisem) p163/06. Obraz był eksponowany na wystawie „Rafał Malczewski i mit Zakopanego”, kwiecień 2006 – lipiec 2007.
Cena wywoławcza:
6 700 zł
Cena uzyskana:
6 700 zł

Poz. , Aukcja nr 124 - 18.05.2013 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 124 - 18.05.2013 - kontakt

AN: olej, płótno (dublowane), 33 x 24 cm.
Na odwrocie napis tuszem: „Zefiryn Jakób Chełmicki / Syn Najstarszy Pauliny i Piotra Chełmickich / z Żydowa / ur. dn. 26 Sierpnia 1822 / w Gnieźnie / zmarł 19 Października 1852 /  w Pomarzanach / pochowany w Gurowie pod Gnieznem w Grobie Familijnym / Patrz art. w Gazecie Poznańskiej / z roku 1852 / z dnia 9 i 30 Listopada. / Towarzysz z powstania w r. 1848”.
Na stronie internetowej rodu Chełmickich przy pamiętnikach Piotra, ojca Zefiryna, została zamieszczona fotografia małżonków Pauliny i Piotra Chełmickich z powyższym portretem  syna Zefiryna w tle.
Obraz ze zbiorów rodzinnych.
„Portret Zefiryna Chełmickiego (1822-1852)”
olej, płótno (dublowane), 33 x 24 cm. Na odwrocie napis tuszem: „Zefiryn Jakób Chełmicki / Syn Najstarszy Pauliny i Piotra Chełmickich / z Żydowa / ur. dn. 26 Sierpnia 1822 / w Gnieźnie / zmarł 19 Października 1852 / w Pomarzanach / pochowany w Gurowie pod Gnieznem w Grobie Familijnym / Patrz art. w Gazecie Poznańskiej / z roku 1852 / z dnia 9 i 30 Listopada. / Towarzysz z powstania w r. 1848”. Na stronie internetowej rodu Chełmickich przy pamiętnikach Piotra, ojca Zefiryna, została zamieszczona fotografia małżonków Pauliny i Piotra Chełmickich z powyższym portretem syna Zefiryna w tle. Obraz ze zbiorów rodzinnych.
Cena wywoławcza:
2 400 zł
Cena uzyskana:

Wlastimil HOFMAN: olej, sklejka, 63,5 x 79,5 cm, sygn. p.d.:  Wlastimil  Hofman / Tel Aviv 1941.
Na odwrocie brązową farbą wiersz Wlastimila Hofmana sygn.: Wlastimil Hofman Ziemia Święta 4/VI/ r. P. 1941., oraz napis niebieska kredką: Wł.: Vl. Hoffmann / 3/II/49 Vistrice (?) / R.C.S.
„Autoportret z Charonem”, 1941
olej, sklejka, 63,5 x 79,5 cm, sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / Tel Aviv 1941. Na odwrocie brązową farbą wiersz Wlastimila Hofmana sygn.: Wlastimil Hofman Ziemia Święta 4/VI/ r. P. 1941., oraz napis niebieska kredką: Wł.: Vl. Hoffmann / 3/II/49 Vistrice (?) / R.C.S.
Cena wywoławcza:
32 000 zł