Erno ERB „Targ”

Aukcja nr 119 - 13.10.2012

Erno ERB „Targ”
„Targ”

olej, sklejka, 29 x 36 cm,
sygn. p.d.: E Erb

Cena wywoławcza:
6 500 zł

Malarz związany z lwowskim środowiskiem artystycznym. Był niezwykle utalentowanym samoukiem, którego twórczość porównywano z malarstwem Maksa Liebermanna. Jego kompozycje olejne, o charakterystycznej grubej fakturze, malowane swobodnymi pociągnięciami pędzla, to najczęściej pejzaże miejskie, motywy rodzajowe z kobietami na targu, ukraińskie typy ludowe, martwe natury.

Poz. 9, „Targ” - kontakt

Erno ERB „Targ”