Paweł STELLER „Pejzaż z Koniakowa”, 1957

Aukcja nr 119 - 13.10.2012

„Pejzaż z Koniakowa”, 1957

akwarela, papier, 36 x 50 cm,
sygn. p.d.: P. Steller / Koniaków 1957.

Cena wywoławcza:
3 200 zł
Cena uzyskana:
3 300 zł

Grafik, malarz, pedagog, związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. Studiował we Lwowie, Pradze i grafikę u W. Skoczylasa w warszawskiej SSP. Z technik graficznych uprawiał drzeworyt, z technik malarskich akwarelę. Jego akwarelowe, najczęściej pejzaże z okolic Śląska Cieszyńskiego, Beskidów i Tatr, cechuje znakomite opanowanie warsztatu i świetlista paleta barw.

Poz. 3, „Pejzaż z Koniakowa”, 1957 - kontakt