Jan DUTKIEWICZ „Lato”, 1968

Aukcja nr 119 - 13.10.2012

Jan DUTKIEWICZ „Lato”, 1968
„Lato”, 1968

olej, tektura, 33 x 48 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz 68

Cena wywoławcza:
2 500 zł

Malarz, uczeń Pautscha i Kamockiego w krakowskiej ASP, od 1945 związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. W latach 1950-1977 był kierownikiem pracowni malarstwa krakowskiej filii ASP w Katowicach. Twórczość Dutkiewicza zdominowana jest zagadnieniami kolorystycznymi, w rozwiązaniach formalno-przestrzennych artysta chętnie nawiązuje do twórczości Cezanne`a.

Poz. 6, „Lato”, 1968 - kontakt

Jan DUTKIEWICZ „Lato”, 1968