Paweł STELLER „Fryderyk Chopin”, 1951

Aukcja nr 119 - 13.10.2012

„Fryderyk Chopin”, 1951

drzeworyt, 27 x 20 cm,
sygn. oł. p.d.: P. Steller 1951.; l.d. oł.: Drzeworyt – F. Chopin.
Grafika reprodukowana w: „Paweł Steller. Życie i twórczość (1895-1974)”, Muzeum Historii Katowic, Katowice, 2006, il. 89.

Cena wywoławcza:
700 zł

Grafik, malarz, pedagog, związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. Studiował we Lwowie, Pradze i grafikę u W. Skoczylasa w warszawskiej SSP. Z technik graficznych uprawiał głównie drzeworyt, z technik malarskich akwarelę. Prace graficzne artysty cechuje perfekcyjne opanowanie warsztatu i realistyczne, wyraziste opracowanie tematu.

Poz. 59, „Fryderyk Chopin”, 1951 - kontakt