Aukcja nr 119 - 13.10.2012

Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6 - 13 października 2012 - godz. 16.00

Aukcja nr 119 - 13.10.2012

Sam FRANCIS: oryginalna litografia barwna, 38 x 55,7 cm,
z portfolia wydanego przez Museum of Art, Carnegie Institute w związku z wystawą malarstwa Sama Francisa, Joan Mitchell i Walasse Tinga, Pittsburgh 1973, wydanie pierwsze i jedyne, L-155 (Connie Lembark  “The Prints of Sam Francis: A Catalogue Raisonne”, New York, 1992).
„Abstrakcja barwna”, 1973
oryginalna litografia barwna, 38 x 55,7 cm, z portfolia wydanego przez Museum of Art, Carnegie Institute w związku z wystawą malarstwa Sama Francisa, Joan Mitchell i Walasse Tinga, Pittsburgh 1973, wydanie pierwsze i jedyne, L-155 (Connie Lembark “The Prints of Sam Francis: A Catalogue Raisonne”, New York, 1992).
Cena wywoławcza:
1 400 zł

Poz. , Aukcja nr 119 - 13.10.2012 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 119 - 13.10.2012 - kontakt

Aukcja nr 119 - 13.10.2012

Leon WYCZÓŁKOWSKI: autolitografia z teki „Wrażenia z Białowieży”, 1922,
35,5 x 42,3 cm,
sygn. oł. p.d.: L Wyczół; l.d. oł.: Tusz.
Praca reprodukowana w: Maria Twarowska, „Leon Wyczółkowski. Listy i wspomnienia”, Wrocław Ossolineum, 1960, s. 304, il. 13.)
„Dąb z kamieniami. Stary suchar”, 1922
autolitografia z teki „Wrażenia z Białowieży”, 1922, 35,5 x 42,3 cm, sygn. oł. p.d.: L Wyczół; l.d. oł.: Tusz. Praca reprodukowana w: Maria Twarowska, „Leon Wyczółkowski. Listy i wspomnienia”, Wrocław Ossolineum, 1960, s. 304, il. 13.)
Cena wywoławcza:
3 700 zł
Cena uzyskana:
4 500 zł

Aukcja nr 119 - 13.10.2012

Paweł STELLER: drzeworyt, 34 x 24,5 cm,
sygn. oł. p.d.: P. Steller; l.d. oł.: Drzeworyt.
Grafika reprodukowana w: „Paweł  Steller. Życie i twórczość (1895-1974)”, Muzeum Historii Katowic, Katowice, 2006, il. 69.
Powyższy drzeworyt obecny właściciel otrzymał bezpośrednio od Pawła Stellera.
„Portret Marszałka Józefa Piłsudskiego na koniu”
drzeworyt, 34 x 24,5 cm, sygn. oł. p.d.: P. Steller; l.d. oł.: Drzeworyt. Grafika reprodukowana w: „Paweł Steller. Życie i twórczość (1895-1974)”, Muzeum Historii Katowic, Katowice, 2006, il. 69. Powyższy drzeworyt obecny właściciel otrzymał bezpośrednio od Pawła Stellera.
Cena wywoławcza:
1 000 zł
Cena uzyskana: