Claude René MARTIN „Żuraw gdański”

„Żuraw gdański”

olej, płótno, 34 x 41 cm,
sygn. p.d.: Dantzig (!) / Claude Rene Martin

Cena wywoławcza:
2 700 zł

Francuski malarz związany z paryskim środowiskiem artystycznym. Od 1911 wystawiał na Salonie Niezależnych, od 1914 na Salonie Jesiennym, a także na salonie Société Nationale des Beaux-Arts. Tematem jego prac były miejskie pejzaże, znanych jest kilka widoków Gdańska - motyw z portu, kościół mariacki.

Poz. 4, „Żuraw gdański” - kontakt