Mieczysław POBISZ „Żołnierz napoleoński w odwrocie spod Moskwy”

„Żołnierz napoleoński w odwrocie spod Moskwy”

olej, sklejka, 30 x 40 cm,
sygn. p.d.: Pobisz

Cena wywoławcza:
2 800 zł
Cena uzyskana:
2 800 zł

Malarz, związany z lwowskim środowiskiem artystycznym. W latach 1929-1934 wystawiał w TPSP we Lwowie i w 1936 w Stanisławowie. Był członkiem Lwowskiego Zawodowego Związku Artystów Plastyków. Posługiwał się techniką olejną, malował temperą i pastelami. Jego kompozycje to najczęściej pejzaże i motywy miejskie z Borysławia, Brzeżan, Lwowa i Stryja. Po wojnie mieszkał w Zabrzu.

Poz. 34, „Żołnierz napoleoński w odwrocie spod Moskwy” - kontakt