Adam MIĘDZYBŁOCKI „Pejzaż znad Niemna”

„Pejzaż znad Niemna”

akwarela, papier, 21,5 x 28 cm,
sygn. p.d.: A. Międzybłocki; l.d.: Niemen

Cena wywoławcza:
1 400 zł
Cena uzyskana:
1 600 zł

Malarz, związany z wileńskim środowiskiem artystycznym. Kształcił się w szkole rysunkowej w Wilnie, oraz w krakowskiej ASP (1908-1913) u Wyczółkowkiego i Axentowicza. I wojnę światową spędził na Kaukazie, wrócił do Warszawy w 1919. Od 1922 mieszkał na stałe w Wilnie. Po wojnie osiadł w Gdańsku. Wiele wystawiał, najczęściej z Wileńskim Towarzystwem Artystów Plastyków, którego był członkiem. Malował pejzaże – widoki zabytkowej architektury Wilna, Warszawy, Krakowa, Gdańska, a także portrety, inspirowane twórczością Axentowicza. Najchętniej posługiwał się techniką akwarelową.

Poz. 5, „Pejzaż znad Niemna” - kontakt