Paweł STELLER „Pejzaż z Wisły”, 1929

„Pejzaż z Wisły”, 1929

akwarela, papier, 18 x 26 cm,
sygn. l.d.: P. Steller / Wisła 1929; p.d. ołówkiem: Wisła

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Cena uzyskana:
2 500 zł

Grafik, malarz, pedagog, związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. Studiował we Lwowie, Pradze i grafikę u W. Skoczylasa w warszawskiej SSP. Z technik graficznych uprawiał drzeworyt, z technik malarskich akwarelę. Jego akwarelowe, najczęściej pejzaże z okolic Śląska Cieszyńskiego, Beskidów i Tatr, cechuje znakomite opanowanie warsztatu i świetlista paleta barw.

Poz. 6, „Pejzaż z Wisły”, 1929 - kontakt