Jan DUTKIEWICZ „Pejzaż z kępą drzew”, 1966

„Pejzaż z kępą drzew”, 1966

olej, tektura, 27 x 35 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz / 66

Cena wywoławcza:
2 400 zł
Cena uzyskana:
2 600 zł

Malarz, uczeń Pautscha i Kamockiego w krakowskiej ASP, od 1945 związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. W latach 1950-1977 był kierownikiem pracowni malarstwa krakowskiej filii ASP w Katowicach. Twórczość Dutkiewicza zdominowana jest zagadnieniami kolorystycznymi, w rozwiązaniach formalno-przestrzennych artysta chętnie nawiązuje do twórczości Cezanne`a.

Poz. 7, „Pejzaż z kępą drzew”, 1966 - kontakt