Mieczysław FILIPKIEWICZ „Pejzaż morski z żaglówkami”, 1925

„Pejzaż morski z żaglówkami”, 1925

olej, tektura, 35,5 x 50 cm,
sygn. l.d.: Mieczysław Filipkiewicz / 1925

Cena wywoławcza:
4 000 zł

Malarz związany z krakowskim środowiskiem artystycznym, brat Stefana. Kształcił się w krakowskiej ASP u S. Dębickiego, J. Pankiewicza i T. Axentowicza (1910-15 ), oraz u W. Weissa (1921-23). Studia uzupełniał w Wiedniu. Wystawiał głównie w krakowskim TPSP. Tematami jego prac były najczęściej pejzaże morskie i tatrzańskie, malował martwe natury, rzadziej motywy figuralne.

Poz. 1, „Pejzaż morski z żaglówkami”, 1925 - kontakt