Mieczysław ORACKI-SERWIN „Pejzaż letni z Ujanowic”, 1962

„Pejzaż letni z Ujanowic”, 1962

olej, karton, 22,5 x 31,5 cm,
sygn. l.d.: M. Oracki- Serwin / Ujanowice 62.
Na odwrocie pieczęcie P.P. Desa, długopisem: 166 / 2 / 62 / 750.

Cena wywoławcza:
1 350 zł

Malarz, uczeń krakowskiej ASP w pracowni W. Jarockiego i W. Weissa. Brał udział w otwarciu Salonu 1938 w warszawskiej Zachęcie, gdzie zdobył brązowy medal. W 1939 uczestniczył w wystawie zbiorowej w TPSP w Krakowie. Malował głównie pejzaże, a także portrety i martwe natury.

Poz. 3, „Pejzaż letni z Ujanowic”, 1962 - kontakt