Włodzimierz DMYTRYSZYN „Letni pejzaż ze snopkami”

„Letni pejzaż ze snopkami”

olej, karton, 19 x 25,5 cm,
sygn. p.d.: W. Dmytryszyn

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Cena uzyskana:
1 500 zł

Malarz, urodzony w Krakowie, zmarły w Katowicach. Jako ochotnik, będąc jeszcze w krakowskim gimnazjum, brał udział w III Powstaniu Śląskim. Studia artystyczne odbył w ASP pod kierunkiem W. Jarockiego i F. Pautscha, naukę uzupełniał w Studium Kształcenia Nauczycieli Rysunku przy ASP w Warszawie. Po studiach podjął pracę pedagogiczną w szkolnictwie artystycznym jako nauczyciel rysunku i malarstwa. Lata okupacji spędził za granicą ( Palestyna, Południowa Afryka). Swoje prace wystawiał m in. na Węgrzech, w Jugosławii, Egipcie i Południowej Afryce. Ulubionymi motywami artysty były pejzaże, malował także martwe natury i sceny rodzajowe. Uprawiał malarstwo olejne, posługując się bogatą paletą barw, kładzionych szybkimi, śmiałymi pociągnięciami pędzla.

Poz. 10, „Letni pejzaż ze snopkami” - kontakt