Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6 - 12 maja 2012 - godz. 16.00

: srebro, wkład szkło kobaltowe, wys. 21 cm, waga 337 g; ażurowy owalny korpus na 4 nóżkach w formie lwich łap, dekorowany motywami sfinksów, stylizowanej wici roślinnej, kartuszy i rozetek, niemieckie cechy po 1886, znak i monogram firmy Weinrack & Schmidt (Wilhelm Weinrack & Franz Schmidt), Hanau, Niemcy, ok. 1900.
KOSZ NA KWIATY, Niemcy, ok. 1900
srebro, wkład szkło kobaltowe, wys. 21 cm, waga 337 g; ażurowy owalny korpus na 4 nóżkach w formie lwich łap, dekorowany motywami sfinksów, stylizowanej wici roślinnej, kartuszy i rozetek, niemieckie cechy po 1886, znak i monogram firmy Weinrack & Schmidt (Wilhelm Weinrack & Franz Schmidt), Hanau, Niemcy, ok. 1900.
Cena wywoławcza:
3 800 zł
Cena uzyskana:
3 800 zł

Poz. , Aukcja nr 116 - 12.05.2012 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 116 - 12.05.2012 - kontakt

: srebro, wew. ślady złocenia; kolista puklowana stopa, trzon krótki tralkowy, czara w formie spłaszczonych kul, zakończona szerokim wylewem, wysklepiona pokrywa zwieńczona sterczyną w formie stylizowanej wazy, stopa, trzon i pokrywa dekorowane reliefowym motywem muszli, kwiatów i rocaille`ów, na brzuścu czary grawerowany ornament neorokokowy, wys. 33 cm, waga 530 g, srebro pr. 13 (812), austriacka cecha z lat 1847 i 1850, monogram złotnika FT, polska cecha po 1963.
Wiedeń, ok. 1850
PUCHAR NEOROKOKOWY, Wiedeń, ok. 1850
srebro, wew. ślady złocenia; kolista puklowana stopa, trzon krótki tralkowy, czara w formie spłaszczonych kul, zakończona szerokim wylewem, wysklepiona pokrywa zwieńczona sterczyną w formie stylizowanej wazy, stopa, trzon i pokrywa dekorowane reliefowym motywem muszli, kwiatów i rocaille`ów, na brzuścu czary grawerowany ornament neorokokowy, wys. 33 cm, waga 530 g, srebro pr. 13 (812), austriacka cecha z lat 1847 i 1850, monogram złotnika FT, polska cecha po 1963. Wiedeń, ok. 1850
Cena wywoławcza:
5 800 zł

: srebro, korpus prostokątny na 4 nóżkach w formie lwich łap, pokrywa na zawiasie, lekko wysklepiona, dekorowana prostokątną plakietką z motywem leżącego Neptuna, ścianki korpusu dekorowane reliefowym motywem winnej latorośli, otwór na kluczyk i zamek (brak kluczyka); wym. 9 x 15 x 11 cm, waga 482 g, srebro pr. 12, cecha probierni w Królewcu (Kaliningradzie) z literą datującą E - 1822, sygnatura złotnika: Loyal / 12 ( Daniel Ludwig Loyal, 1756-1824), wężyk probierczy.
Królewiec, 1822.
CUKIERNICA EMPIROWA, Królewiec, 1822
srebro, korpus prostokątny na 4 nóżkach w formie lwich łap, pokrywa na zawiasie, lekko wysklepiona, dekorowana prostokątną plakietką z motywem leżącego Neptuna, ścianki korpusu dekorowane reliefowym motywem winnej latorośli, otwór na kluczyk i zamek (brak kluczyka); wym. 9 x 15 x 11 cm, waga 482 g, srebro pr. 12, cecha probierni w Królewcu (Kaliningradzie) z literą datującą E - 1822, sygnatura złotnika: Loyal / 12 ( Daniel Ludwig Loyal, 1756-1824), wężyk probierczy. Królewiec, 1822.
Cena wywoławcza:
4 500 zł

: srebro, korpus walcowaty, na płaskiej pokrywie sterczyna w formie stylizowanego motywu dwóch kogutów, wys. 8,5 cm, waga 152 g,  sr. pr. 3, cecha probierni warszawskiej do 1962, znak warszawskiej Spółdzielni Pracy Rękodzieła Artystycznego ORNO (1949-1998).
Warszawa, 1949-1962.
PUSZKA ORNO
srebro, korpus walcowaty, na płaskiej pokrywie sterczyna w formie stylizowanego motywu dwóch kogutów, wys. 8,5 cm, waga 152 g, sr. pr. 3, cecha probierni warszawskiej do 1962, znak warszawskiej Spółdzielni Pracy Rękodzieła Artystycznego ORNO (1949-1998). Warszawa, 1949-1962.
Cena wywoławcza:
1 350 zł
Cena uzyskana:
1 400 zł

: miedź, mosiądz, wys. 30 cm, korpus stożkowaty, uchylna, wysklepiona pokrywa z miedzianą ażurową sterczyną, trójkątny mosiężny uchwyt, reliefowa dekoracja o stylizowanych motywach roślinnych i geometrycznych, sygn. na dnie: biegnący struś w rombie, numer 105.
Geislingen, Niemcy, ok. 1900
SECESYJNY DZBAN WMF, ok. 1900
miedź, mosiądz, wys. 30 cm, korpus stożkowaty, uchylna, wysklepiona pokrywa z miedzianą ażurową sterczyną, trójkątny mosiężny uchwyt, reliefowa dekoracja o stylizowanych motywach roślinnych i geometrycznych, sygn. na dnie: biegnący struś w rombie, numer 105. Geislingen, Niemcy, ok. 1900
Cena wywoławcza:
900 zł
Cena uzyskana:
900 zł