Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6 - 12 maja 2012 - godz. 16.00

Leon PŁOSZAY: drzeworyt, 21 x 17,7 cm,
sygn. monogramem na klocku p.d.: LP; p.d.  oł: Leon Płoszay; l.d. oł.: Bydgoszcz, Zaułek.
Drzeworyt był eksponowany m. in. na wystawach jubileuszowych artysty w Muzeum Ziemi Kujawskiej  i Dobrzyńskiej we Włocławku w 1957 (lista prac poz. nr 111) i 1977 (katalog prac poz. nr 44).
Grafika ze zbiorów rodziny artysty.
„Bydgoszcz. Zaułek”, 1956
drzeworyt, 21 x 17,7 cm, sygn. monogramem na klocku p.d.: LP; p.d. oł: Leon Płoszay; l.d. oł.: Bydgoszcz, Zaułek. Drzeworyt był eksponowany m. in. na wystawach jubileuszowych artysty w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku w 1957 (lista prac poz. nr 111) i 1977 (katalog prac poz. nr 44). Grafika ze zbiorów rodziny artysty.
Cena wywoławcza:
550 zł
Cena uzyskana:
600 zł

Poz. , Aukcja nr 116 - 12.05.2012 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 116 - 12.05.2012 - kontakt

Leon PŁOSZAY: drzeworyt, 13,3 x 17,3 cm,
sygn. monogramem na klocku p.d.: LP; p.d.  oł: Leon Płoszay; l.d. oł.: Chęciny.
Drzeworyt był eksponowany m. in. na wystawach jubileuszowych artysty w Muzeum Ziemi Kujawskiej  i Dobrzyńskiej we Włocławku w 1957 (lista prac poz. nr 74) i 1977 (katalog prac poz. nr 37, reprodukcja).
„Chęciny”, 1939-1945
drzeworyt, 13,3 x 17,3 cm, sygn. monogramem na klocku p.d.: LP; p.d. oł: Leon Płoszay; l.d. oł.: Chęciny. Drzeworyt był eksponowany m. in. na wystawach jubileuszowych artysty w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku w 1957 (lista prac poz. nr 74) i 1977 (katalog prac poz. nr 37, reprodukcja). Grafika ze zbiorów rodziny artysty.
Cena wywoławcza:
450 zł

Joan MIRÓ: oryginalna litografia barwna, 27,5 x 56,5 cm,
podwójna plansza z „Ceramiques de Miró et Artigas”, Mourlot 926.
Prezentowana litografia pochodzi z opracowania autorstwa José Pierre`a i José Corredora-Matheos  „Ceramiques de Miró et Artigas”, wydawnictwo Maeght, Paryż 1974. Do książki zostały dołączone dwie oryginalne litografie Miró (Mourlot 926 i 927). Miró i hiszpański artysta ceramik Josep Llorens Artigas współpracowali  od końca lat czterdziestych do 1971.
„Abstrakcja 1”, 1974
oryginalna litografia barwna, 27,5 x 56,5 cm, podwójna plansza z „Ceramiques de Miró et Artigas”, Mourlot 926. Prezentowana litografia pochodzi z opracowania autorstwa José Pierre`a i José Corredora-Matheos „Ceramiques de Miró et Artigas”, wydawnictwo Maeght, Paryż 1974. Do książki zostały dołączone dwie oryginalne litografie Miró (Mourlot 926 i 927). Miró i hiszpański artysta ceramik Josep Llorens Artigas współpracowali od końca lat czterdziestych do 1971.
Cena wywoławcza:
1 350 zł
Cena uzyskana:
1 500 zł

podwójna plansza z „Ceramiques de Miró et Artigas”, Mourlot 927.
„Abstrakcja 2 ”, 1974
oryginalna litografia barwna, 27,5 x 56,5 cm, podwójna plansza z „Ceramiques de Miró et Artigas”, Mourlot 927. Prezentowana litografia pochodzi z opracowania autorstwa José Pierre`a i José Corredora-Matheos „Ceramiques de Miró et Artigas”, wydawnictwo Maeght, Paryż 1974. Do książki zostały dołączone dwie oryginalne litografie Miró (Mourlot 926 i 927). Miró i hiszpański artysta ceramik Josep Llorens Artigas współpracowali od końca lat czterdziestych do 1971.
Cena wywoławcza:
1 350 zł
Cena uzyskana:
1 350 zł