Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6 - 12 maja 2012 - godz. 16.00

: szkło warstwowe, wewnątrz zielone dekorowane układającymi się nieregularnie biało-bordowymi smugami, z zewnątrz bezbarwne, iryzujące, oprawa wylewu mosiądz, wazonowy korpus umieszczony w oprawie z brązu o kolistej podstawie, z motywem kwiatu na esowatej łodydze, wys. 40 cm.
Pallme-König & Habel (?), ok. 1900
WAZON SECESYJNY, ok. 1900
szkło warstwowe, wewnątrz zielone dekorowane układającymi się nieregularnie biało-bordowymi smugami, z zewnątrz bezbarwne, iryzujące, oprawa wylewu mosiądz, wazonowy korpus umieszczony w oprawie z brązu o kolistej podstawie, z motywem kwiatu na esowatej łodydze, wys. 40 cm. Pallme-König & Habel (?), ok. 1900
Cena wywoławcza:
8 500 zł

Poz. , Aukcja nr 116 - 12.05.2012 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 116 - 12.05.2012 - kontakt

: szkło bezbarwne, przeźroczyste, srebro, wys. 29 cm; stożkowaty korpus wewnątrz sześcioboczny, ze szlifowaną rozetą w dnie, wylew w gładkiej srebrnej oprawie z płaską pokrywą na zawiasie i trójkątnym ażurowym uchwytem, wewnątrz pokrywy grawerowany napis: „1887-1912 / (korona o 5 pałkach) / M. S.”, srebro pr. 3 (800), austro-węgierska cecha z lat 1872-1922, monogram złotnika VCD.
Wiedeń, ok. 1912
DZBAN DO WINA, ok. 1912
szkło bezbarwne, przeźroczyste, srebro, wys. 29 cm; stożkowaty korpus wewnątrz sześcioboczny, ze szlifowaną rozetą w dnie, wylew w gładkiej srebrnej oprawie z płaską pokrywą na zawiasie i trójkątnym ażurowym uchwytem, wewnątrz pokrywy grawerowany napis: „1887-1912 / (korona o 5 pałkach) / M. S.”, srebro pr. 3 (800), austro-węgierska cecha z lat 1872-1922, monogram złotnika VCD. Wiedeń, ok. 1912
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
sprzedane

: szkło różowe, iryzujące, pokrywa miedź, oprawa b. metal, wym. 8 x 7,5 x 7,5 cm;  korpus  kwadratowy,  ażurowa oprawa ze stylizowanym motywem nenufarów, na wew. stronie pokrywy napis: O.E.R. 10385 / D.R.G.M. 168180.
K. Stölzle`s Söhne, Suchental (Suchdol), Austro-Węgry, ok. 1910
KAŁAMARZ SECESYJNY KARL STŐLZLE
szkło różowe, iryzujące, pokrywa miedź, oprawa b. metal, wym. 8 x 7,5 x 7,5 cm; korpus kwadratowy, ażurowa oprawa ze stylizowanym motywem nenufarów, na wew. stronie pokrywy napis: O.E.R. 10385 / D.R.G.M. 168180. K. Stölzle`s Söhne, Suchental (Suchdol), Austro-Węgry, ok. 1910
Cena wywoławcza:
650 zł
Cena uzyskana:
800 zł

: srebro, wkład szkło kobaltowe, wys. 21 cm, waga 337 g; ażurowy owalny korpus na 4 nóżkach w formie lwich łap, dekorowany motywami sfinksów, stylizowanej wici roślinnej, kartuszy i rozetek, niemieckie cechy po 1886, znak i monogram firmy Weinrack & Schmidt (Wilhelm Weinrack & Franz Schmidt), Hanau, Niemcy, ok. 1900.
KOSZ NA KWIATY, Niemcy, ok. 1900
srebro, wkład szkło kobaltowe, wys. 21 cm, waga 337 g; ażurowy owalny korpus na 4 nóżkach w formie lwich łap, dekorowany motywami sfinksów, stylizowanej wici roślinnej, kartuszy i rozetek, niemieckie cechy po 1886, znak i monogram firmy Weinrack & Schmidt (Wilhelm Weinrack & Franz Schmidt), Hanau, Niemcy, ok. 1900.
Cena wywoławcza:
3 800 zł
Cena uzyskana:
3 800 zł

: srebro, wew. ślady złocenia; kolista puklowana stopa, trzon krótki tralkowy, czara w formie spłaszczonych kul, zakończona szerokim wylewem, wysklepiona pokrywa zwieńczona sterczyną w formie stylizowanej wazy, stopa, trzon i pokrywa dekorowane reliefowym motywem muszli, kwiatów i rocaille`ów, na brzuścu czary grawerowany ornament neorokokowy, wys. 33 cm, waga 530 g, srebro pr. 13 (812), austriacka cecha z lat 1847 i 1850, monogram złotnika FT, polska cecha po 1963.
Wiedeń, ok. 1850
PUCHAR NEOROKOKOWY, Wiedeń, ok. 1850
srebro, wew. ślady złocenia; kolista puklowana stopa, trzon krótki tralkowy, czara w formie spłaszczonych kul, zakończona szerokim wylewem, wysklepiona pokrywa zwieńczona sterczyną w formie stylizowanej wazy, stopa, trzon i pokrywa dekorowane reliefowym motywem muszli, kwiatów i rocaille`ów, na brzuścu czary grawerowany ornament neorokokowy, wys. 33 cm, waga 530 g, srebro pr. 13 (812), austriacka cecha z lat 1847 i 1850, monogram złotnika FT, polska cecha po 1963. Wiedeń, ok. 1850
Cena wywoławcza:
5 800 zł

: srebro, korpus prostokątny na 4 nóżkach w formie lwich łap, pokrywa na zawiasie, lekko wysklepiona, dekorowana prostokątną plakietką z motywem leżącego Neptuna, ścianki korpusu dekorowane reliefowym motywem winnej latorośli, otwór na kluczyk i zamek (brak kluczyka); wym. 9 x 15 x 11 cm, waga 482 g, srebro pr. 12, cecha probierni w Królewcu (Kaliningradzie) z literą datującą E - 1822, sygnatura złotnika: Loyal / 12 ( Daniel Ludwig Loyal, 1756-1824), wężyk probierczy.
Królewiec, 1822.
CUKIERNICA EMPIROWA, Królewiec, 1822
srebro, korpus prostokątny na 4 nóżkach w formie lwich łap, pokrywa na zawiasie, lekko wysklepiona, dekorowana prostokątną plakietką z motywem leżącego Neptuna, ścianki korpusu dekorowane reliefowym motywem winnej latorośli, otwór na kluczyk i zamek (brak kluczyka); wym. 9 x 15 x 11 cm, waga 482 g, srebro pr. 12, cecha probierni w Królewcu (Kaliningradzie) z literą datującą E - 1822, sygnatura złotnika: Loyal / 12 ( Daniel Ludwig Loyal, 1756-1824), wężyk probierczy. Królewiec, 1822.
Cena wywoławcza:
4 500 zł

: srebro, korpus walcowaty, na płaskiej pokrywie sterczyna w formie stylizowanego motywu dwóch kogutów, wys. 8,5 cm, waga 152 g,  sr. pr. 3, cecha probierni warszawskiej do 1962, znak warszawskiej Spółdzielni Pracy Rękodzieła Artystycznego ORNO (1949-1998).
Warszawa, 1949-1962.
PUSZKA ORNO
srebro, korpus walcowaty, na płaskiej pokrywie sterczyna w formie stylizowanego motywu dwóch kogutów, wys. 8,5 cm, waga 152 g, sr. pr. 3, cecha probierni warszawskiej do 1962, znak warszawskiej Spółdzielni Pracy Rękodzieła Artystycznego ORNO (1949-1998). Warszawa, 1949-1962.
Cena wywoławcza:
1 350 zł
Cena uzyskana:
1 400 zł

: benzynowa, metal niklowany, wym.: 7,5 x 8 x 3 cm, srebrna, ażurowa oprawa korpusu z motywem roślinnym i scenką z dziećmi przy studni, sr. pr. 800, monogram złotnika WWH (Wilhelm Weinrack, Hanau), na podstawie monogram KW (Karl Wieden Feuerzeugfabrik, Solingen). Niemcy, ok. 1920
ZAPALNICZKA BIURKOWA KARL WIEDEN
benzynowa, metal niklowany, wym.: 7,5 x 8 x 3 cm, srebrna, ażurowa oprawa korpusu z motywem roślinnym i scenką z dziećmi przy studni, sr. pr. 800, monogram złotnika WWH (Wilhelm Weinrack, Hanau), na podstawie monogram KW (Karl Wieden Feuerzeugfabrik, Solingen). Niemcy, ok. 1920
Cena wywoławcza:
950 zł
Cena uzyskana:
sprzedana