Adam MIĘDZYBŁOCKI „Zielone Jeziora”, 1930

Aukcja nr 111 - 22.10.2011

„Zielone Jeziora”, 1930

akwarela, papier, 30 x 36 cm,
sygn.p.d.: A. Międzybłocki 1930;
na odwrocie autorski napis ołówkiem: Autor A. Międzybłocki / Tytuł „Zielone Jeziora” / Cena 50 zł / Adres: Mickiewicza 1-6 / Wilno

Cena wywoławcza:
1 500 zł

Malarz, związany z wileńskim środowiskiem artystycznym. Kształcił się w szkole rysunkowej w Wilnie, oraz w krakowskiej ASP (1908-1913) u Wyczółkowkiego i Axentowicza. I wojnę światową spędził na Kaukazie, wrócił do Warszawy w 1919. Od 1922 mieszkał na stałe w Wilnie. Po wojnie osiadł w Gdańsku. Wiele wystawiał, najczęściej z Wileńskiem Towarzystwem Artystów Plastyków, którego był członkiem. Malował pejzaże – widoki zabytkowej architektury Wilna, Warszawy, Krakowa, Gdańska, a także portrety, inspirowane twórczością Axentowicza. Najchętniej posługiwał się techniką akwarelową.

Poz. 7, „Zielone Jeziora”, 1930 - kontakt