Bronisława RYCHTER-JANOWSKA „Wnętrze pokoju z czytającą kobietą”

Aukcja nr 111 - 22.10.2011

„Wnętrze pokoju z czytającą kobietą”

olej, tektura, 26,5 x 34 cm,
sygn. l.d.: B. Rychter-Janowska

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
sprzed.poaukc.

Malarka, kształciła się w akademii monachijskiej (1898-1901), naukę kontynuowała w akademii florenckiej i w Rzymie, a także w Krakowie u Stanisławskiego. W latach 1909-1910 prowadziła szkołę malarstwa w Starym Sączu. Malowała niewielkich rozmiarów pejzaże, widoki dworów polskich, ich stylowe wnętrza, martwe natury i portrety.

Poz. 3, „Wnętrze pokoju z czytającą kobietą” - kontakt