Stanisław CZAJKOWSKI „Łódź rybacka”, 1916

Aukcja nr 111 - 22.10.2011

„Łódź rybacka”, 1916

olej, sklejka, 37,5 x 45,5 cm,
sygn. p.d.: St Czajkowski / 1916

Cena wywoławcza:
10 000 zł
Cena uzyskana:
sprzedane

Malarz, uczeń W. Gersona i krakowskiej ASP w pracowniach Malczewskiego, Wyczółkowskiego, Mehoffera i Stanisławskiego. Studia uzupełniał w Monachium i Paryżu. Zwiedził Włochy i Holandię, odbył liczne wędrówki po Polsce i Ukrainie. Najczęściej podejmowane przez artystę tematy to motywy małych miasteczek, wiejskie sceny rodzajowe, rozległe pejzaże, utrzymane w wyciszonej, jesiennej tonacji.

Poz. 9, „Łódź rybacka”, 1916 - kontakt