Jan WAŁACH „Gajdosz w izbie”

Aukcja nr 111 - 22.10.2011

Jan WAŁACH „Gajdosz w izbie”
„Gajdosz w izbie”

akwarela, papier, 16 x 19 cm,
sygn. p.g.: J. Wałach

Cena wywoławcza:
2 400 zł

Malarz, rzeźbiarz, grafik. W latach 1904-1908 studiował w krakowskiej ASP u Mehoffera, Fałata, Ruszczyca. Spędził dwa lata na stypendium w Paryżu. Po powrocie osiadł w rodzinnej Istebnej i z tą miejscowością związał dalsze życie i twórczość. Nie wychodząc poza rodzinną wieś dokumentował świat robót chłopskich, wiejskie obrzędy, portretował gajdoszy, muzykantów, dzieci. Podejmował tematy religijne, interesował się architekturą sakralną, malował beskidzkie pejzaże.

Poz. 2, „Gajdosz w izbie” - kontakt

Jan WAŁACH „Gajdosz w izbie”