Stefan FILIPKIEWICZ „Zima na Podhalu”

„Zima na Podhalu”

akwarela, tektura, 36 x 50 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz

Cena wywoławcza:
4 700 zł
Cena uzyskana:
sprzed. poauk.

Malarz i grafik, uczeń krakowskiej ASP w pracowniach Mehoffera, Wyczółkowskiego, Pankiewicza, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli szkoły pejzażowej Stanisławskiego. Wykładowca i następnie profesor ASP w Krakowie, członek Sztuki i wiedeńskiej Secesji. Uprawiał malarstwo pejzażowe, ze szczególnym upodobaniem malował motywy zimowe z okolic wsi podkrakowskich, widoki gór, a także ukwiecone letnie łąki i martwe natury. Z technik graficznych uprawiał litografię, drzeworyt i suchą igłę.

Poz. 4, „Zima na Podhalu” - kontakt