Bolesław BUYKO „Widok włoskiego miasta”

„Widok włoskiego miasta”

akwarela, papier naklejony na karton, 34 x 50 cm,
sygn. l.d.: Buyko

Cena wywoławcza:
2 700 zł
Cena uzyskana:
3 100 zł

Malarz związany z paryskim środowiskiem artystycznym. Urodził się w Wilnie, gdzie rozpoczął edukację artystyczną w Miejskiej Szkole Rysunkowej. W latach 1896-1902 kontynuował studia w krakowskiej ASP u F. Cynka, J. Malczewskiego, A. Dauna i L. Wyczółkowskiego. Ok. 1902 wyjechał do Paryża i w 1904 debiutował na Salonie Jesiennym. Wiele wystawiał, w 1911 został przyjęty do Société Internationale des Aquarellistes, a w 1912 odznaczony palmami akademickimi. Często kontaktował się z Polską, wystawiał m.in. w TZSP w Warszawie. Uprawiał głównie technikę akwarelową, malował portrety kobiet, widoki włoskich miast, martwe natury.

Poz. 20, „Widok włoskiego miasta” - kontakt