Paweł STELLER „Pejzaż z Wisły”, 1954

„Pejzaż z Wisły”, 1954

drzeworyt, 19,5 x 24 cm,
sygn. oł. p.d.: P. Steller 1954; l.d. oł.: Drzeworyt - Pejzaż z Wisły.
U dołu na passe-patrout dedykacja oł.: Panu Edwinowi Ciosce z serdecznym pozdrowieniem ofiaruje / P. Steller / Katowice, dnia 2 II. 1974.

Cena wywoławcza:
550 zł
Cena uzyskana:
550 zł

Grafik, malarz, pedagog, związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. Studiował we Lwowie, Pradze i grafikę u W. Skoczylasa w warszawskiej SSP. Z technik graficznych uprawiał drzeworyt, z technik malarskich akwarelę. Prace graficzne artysty cechuje perfekcyjne opanowanie warsztatu i realistyczne, wyraziste opracowanie tematu.

Poz. 58, „Pejzaż z Wisły”, 1954 - kontakt