Stanisław KORZENIEWSKI „Kwiaty w wazonie”

„Kwiaty w wazonie”

olej, tektura, 57 x 43 cm (owal),
sygn. oł. u dołu: Korzeniewski;
Na odwrocie naklejka z monachijskim adresem artysty (pismem maszynowym), atramentem data: 23/VI/1937.

Cena wywoławcza:
5 400 zł

Malarz związany z monachijskim środowiskiem artystycznym, uczeń akademii monachijskiej, członek Kunstverein. Uczestniczył w powstaniu wielkopolskim, po wojnie wrócił do Monachium, skąd często do Polski przyjeżdżał. Ok. 1936 przebywał w Katowicach z zamiarem osiedlenia się tu na stałe, wrócił jednak do Monachium. W Katowicach miał dwie wystawy indywidualne - w kurii biskupiej pokazał portrety duchowieństwa, w gmachu województwa ponad 100 obrazów. Początkowo malował pejzaże, z czasem w jego twórczości zaczęły dominować portrety. Zróżnicowane kolorystycznie i bogate fakturowo malarstwo Korzeniewskiego nawiązuje do niemieckiego impresjonizmu.

Poz. 8, „Kwiaty w wazonie” - kontakt