Jerzy KARSZNIEWICZ „Balkon”

Jerzy KARSZNIEWICZ „Balkon”
„Balkon”

olej, płótno, 47 x 31 cm,
sygn. p.d.: J Karszniewicz;
Na odwrocie na listwie krosna dedykacja atramentem: "Wdzięczni pacjenci / Ania i Witek / Drozdowscy / Kraków 28/I 1931".

Cena wywoławcza:
4 000 zł

Malarz, uczeń Cynka, Malczewskiego, Mehoffera i Stanisławskiego w krakowskiej ASP (1895-1901). Studia uzupełniał w paryskiej École des Beaux- Arts. Na stałe mieszkał w Krakowie. Był członkiem kilku stowarzyszeń artystycznych, m.in. Jednorogu, brał udział w wystawach TPSP, TZSP, wystawiał również w Poznaniu i Lwowie. Najczęściej malował pejzaże, pozostając pod wyraźnym wpływem twórczości Stanisławskiego. Posługiwał się szeroką, miękką plamą i jasną kolorystką.

Poz. 10, „Balkon” - kontakt

Jerzy KARSZNIEWICZ „Balkon”