Joan MIRÓ „Abstrakcja”, 1972

Joan MIRÓ „Abstrakcja”, 1972
„Abstrakcja”, 1972

oryginalna litografia barwna, 27,7 x 56 cm,
sygn. na kamieniu p.d.: Miro,
podwójna plansza z A. Jouffroy, J. Teixidor "Joan Miro Sculptures ", Paris, Meaght 1972, Mourlot 948. Do książki zostały dołączone dwie oryginalne litografie Miró (Mourlot 948 i 949).

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
2 100 zł

Wybitny hiszpański malarz i grafik. Studiował w Escuela Superior de Bellas Artes w Barcelonie. Przyjaźnił się z dadaistami, pod wpływem Picassa zainteresował się kubizmem. Był uznany za największego spośród malarzy abstrakcjonistów kręgu surrealizmu. Uprawiał malarstwo sztalugowe, z grafiki zajmował się akwafortą i litografią, wykonywał freski, ceramiczne dekoracje ścienne, m.in. dla budynku UNESCO w Paryżu. Jego umykający jednoznacznej klasyfikacji styl zawiera elementy inspirowane sztuką prymitywną i dziecięcą, magią i mitologią.

Poz. 63, „Abstrakcja”, 1972 - kontakt

Joan MIRÓ „Abstrakcja”, 1972