Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6 - 28 maja 2011

: 10 łyżek, srebro złocone, trzonki gładkie, dekorowane grawerowanym herbem Jelita, zamkniętym w zapięty pas Orderu Podwiązki, na pasie dewiza Zamoyskich
ŁYŻKI LUDWIK NAST II
10 łyżek, srebro złocone, trzonki gładkie, dekorowane grawerowanym herbem Jelita, zamkniętym w zapięty pas Orderu Podwiązki, na pasie dewiza Zamoyskich "To mniej boli", siedmiopałkowa korona baronowska, nad koroną klejnot pół kozy wspiętej; waga 349 g, dł. 18 cm, srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej, 1871, probierz: O.C., sygn. złotnika: L. Nast ( Ludwik Nast syn, czynny 1869-1887), znak warsztatowy wąż połykający własny ogon. Warszawa, 1871
Cena wywoławcza:
2 300 zł
Cena uzyskana:
2 300 zł

Poz. , Aukcja nr 108 - 28.05.2011 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 108 - 28.05.2011 - kontakt

: stop cynowy
PLAKIETA SECESYJNA WMF, Niemcy, ok. 1910
stop cynowy "Britannia", srebrzony, wym.: 35 x 58,5 cm, owalny korpus o falistej, częściowo ażurowej krawędzi, z reliefowymi motywami wodnych nimf o długich rozwianych włosach, w otoczeniu fal i wodnych roślin, sygn. : B WMF I/0 / OX, stan zachowania: drobne naprawy przy ażurowej krawędzi. Niemcy, ok. 1910
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:
1 800 zł

: stop cynowy srebrzony, wym.: 6,5 x 60 x 16 cm, wkład szkło bezbarwne; owalny, ażurowy korpus na 4 nóżkach, z 2 uchwytami wyprowadzonymi z nóżek, dekorowany centralnie stylizowanymi, reliefowymi motywami kwitnącego drzewa, w medalionach grawerowany napis:
ŻARDINIERA SECESYJNA, ok. 1910
stop cynowy srebrzony, wym.: 6,5 x 60 x 16 cm, wkład szkło bezbarwne; owalny, ażurowy korpus na 4 nóżkach, z 2 uchwytami wyprowadzonymi z nóżek, dekorowany centralnie stylizowanymi, reliefowymi motywami kwitnącego drzewa, w medalionach grawerowany napis: "Zur Erinnerung 1852 25/4. 1912 (po stronie przeciwnej 6 imion), na listwie frontowej fałszywa sygnatura rosyjskiego złotnika Iwana Piotrowicza Chlebnikowa i cyrylicą: Pietrograd. Niemcy (?), ok. 1910
Cena wywoławcza:
2 800 zł

: cyna złocona, wym.: 28 x 55 x 23 cm, wkład mosiądz złocony; owalny korpus na 6 nóżkach przechodzących w ażurowe uchwyty, dekorowany reliefowymi motywami kobiecej głowy, okolonej gałązką kwiatów, po bokach stylizowane kwiaty, dwukrotnie sygn. na korpusie: H. Leven (Hugo LEVEN 1874-1956)
ŻARDINIERA SECESYJNA HUGO LEVEN
cyna złocona, wym.: 28 x 55 x 23 cm, wkład mosiądz złocony; owalny korpus na 6 nóżkach przechodzących w ażurowe uchwyty, dekorowany reliefowymi motywami kobiecej głowy, okolonej gałązką kwiatów, po bokach stylizowane kwiaty, dwukrotnie sygn. na korpusie: H. Leven (Hugo LEVEN 1874-1956)
Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:
6 000 zł