Galeria BWA - Katowice, Al. Korfantego 6 - 28 maja 2011

: stop cynowy
PLAKIETA SECESYJNA WMF, Niemcy, ok. 1910
stop cynowy "Britannia", srebrzony, wym.: 35 x 58,5 cm, owalny korpus o falistej, częściowo ażurowej krawędzi, z reliefowymi motywami wodnych nimf o długich rozwianych włosach, w otoczeniu fal i wodnych roślin, sygn. : B WMF I/0 / OX, stan zachowania: drobne naprawy przy ażurowej krawędzi. Niemcy, ok. 1910
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:
1 800 zł

Poz. , Aukcja nr 108 - 28.05.2011 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 108 - 28.05.2011 - kontakt

: stop cynowy srebrzony, wym.: 6,5 x 60 x 16 cm, wkład szkło bezbarwne; owalny, ażurowy korpus na 4 nóżkach, z 2 uchwytami wyprowadzonymi z nóżek, dekorowany centralnie stylizowanymi, reliefowymi motywami kwitnącego drzewa, w medalionach grawerowany napis:
ŻARDINIERA SECESYJNA, ok. 1910
stop cynowy srebrzony, wym.: 6,5 x 60 x 16 cm, wkład szkło bezbarwne; owalny, ażurowy korpus na 4 nóżkach, z 2 uchwytami wyprowadzonymi z nóżek, dekorowany centralnie stylizowanymi, reliefowymi motywami kwitnącego drzewa, w medalionach grawerowany napis: "Zur Erinnerung 1852 25/4. 1912 (po stronie przeciwnej 6 imion), na listwie frontowej fałszywa sygnatura rosyjskiego złotnika Iwana Piotrowicza Chlebnikowa i cyrylicą: Pietrograd. Niemcy (?), ok. 1910
Cena wywoławcza:
2 800 zł

: cyna złocona, wym.: 28 x 55 x 23 cm, wkład mosiądz złocony; owalny korpus na 6 nóżkach przechodzących w ażurowe uchwyty, dekorowany reliefowymi motywami kobiecej głowy, okolonej gałązką kwiatów, po bokach stylizowane kwiaty, dwukrotnie sygn. na korpusie: H. Leven (Hugo LEVEN 1874-1956)
ŻARDINIERA SECESYJNA HUGO LEVEN
cyna złocona, wym.: 28 x 55 x 23 cm, wkład mosiądz złocony; owalny korpus na 6 nóżkach przechodzących w ażurowe uchwyty, dekorowany reliefowymi motywami kobiecej głowy, okolonej gałązką kwiatów, po bokach stylizowane kwiaty, dwukrotnie sygn. na korpusie: H. Leven (Hugo LEVEN 1874-1956)
Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:
6 000 zł

: w formie wazy z pokrywą, mosiądz, miedź, biały metal, wys. 43 cm, cylindryczny mosiężny korpus na wysklepionej kolistej stopie, dwa esowate miedziane uchwyty, pokrywa z wydatnym miedzianym uchwytem, powierzchnia dekorowana płaskim geometrycznym ornamentem i stylizowanymi motywami roślinnymi, wyciętymi z blachy z białego metalu i miedzi, na wew. stronie pokrywy i stopy grawerowana sygnatura: P. Dequoy / 1931. Stan zachowania: lutowania na stopie i pokrywie.
Francja (?), ok. 1930
POJEMNIK DO SZAMPANA, ok. 1930
w formie wazy z pokrywą, mosiądz, miedź, biały metal, wys. 43 cm, cylindryczny mosiężny korpus na wysklepionej kolistej stopie, dwa esowate miedziane uchwyty, pokrywa z wydatnym miedzianym uchwytem, powierzchnia dekorowana płaskim geometrycznym ornamentem i stylizowanymi motywami roślinnymi, wyciętymi z blachy z białego metalu i miedzi, na wew. stronie pokrywy i stopy grawerowana sygnatura: P. Dequoy / 1931. Stan zachowania: lutowania na stopie i pokrywie. Francja (?), ok. 1930
Cena wywoławcza:
2 900 zł

: Z DEDYKACJĄ TEATRU LWOWSKIEGO, 1882;
trzy koperty o nr 5398, dwie koperty złoto pr. 14 k, koperta wew. metalowa, koperta kryjąca tarczę z grawerowanym monogramem KL, koperta zew. rewersowa z grawerowaną dedykacją:
ZEGAREK KIESZONKOWY, Szwajcaria, ok. 1880
Z DEDYKACJĄ TEATRU LWOWSKIEGO, 1882; trzy koperty o nr 5398, dwie koperty złoto pr. 14 k, koperta wew. metalowa, koperta kryjąca tarczę z grawerowanym monogramem KL, koperta zew. rewersowa z grawerowaną dedykacją: "Karolowi Langowi / Żołnierzowi polskiemu / z 1831 r. / w uznaniu / pięćdziesięcioletnich zasług / w teatrze lwowskim / 11 grudnia 1882". mechanizm ze spiralą Brequeta i kotwicowym wychwytem, tarcza emaliowana z rzymskimi cyframi, stalowe oksydowane wskazówki, śr. 45 mm. Szwajcaria, ok. 1880
Cena wywoławcza:
4 700 zł

: stop cynowy verit, srebrzony, wym.: 13 x 13 x 13 cm; kwadratowy, lekko zwężający się ku górze korpus na 4 nóżkach, dekorowany reliefowym motywem otoczonej kwiatami kobiecej głowy, pokrywa na zawiasie, wysklepiona, dekorowana reliefowym motywem liści akantu, zakończona uchwytem w formie bukiety kwiatów,
sygn. (w trójkącie): Verit / N.B.W. / 0163.
Norblin, Warszawa, po 1908
CUKIERNICA VERIT, po 1908
stop cynowy verit, srebrzony, wym.: 13 x 13 x 13 cm; kwadratowy, lekko zwężający się ku górze korpus na 4 nóżkach, dekorowany reliefowym motywem otoczonej kwiatami kobiecej głowy, pokrywa na zawiasie, wysklepiona, dekorowana reliefowym motywem liści akantu, zakończona uchwytem w formie bukiety kwiatów, sygn. (w trójkącie): Verit / N.B.W. / 0163. Norblin, Warszawa, po 1908
Cena wywoławcza:
2 500 zł
Cena uzyskana:
2 500 zł