Teodor ZIOMEK „Wieczorne opary”, ok. 1918

„Wieczorne opary”, ok. 1918

olej, płótno naklejone na tekturę, 28 x 40 cm,
sygn. p.d.: T. Ziomek
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych Salon Wiosenny 1918, z tekstem atramentem: T. Ziomek / Wieczorne opary / olej.

Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:
4 700 zł

Malarz, związany z warszawskim środowiskiem artystycznym, uczeń Szkoły Rysunkowej W. Gersona i krakowskiej ASP w pracowni J. Unierzyskiego, L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego (1897-1901). Podróżował do Włoch, Austrii, Niemiec i na Krym. Należał do Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka” i stowarzyszenia „Odłam”. Artysta w swych pejzażach wierny był realizmowi zarówno w ujęciu, jak i w opracowaniu tematu.

Poz. 34, „Wieczorne opary”, ok. 1918 - kontakt