Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) „Sanna”

„Sanna”

olej, płótno, 45 x 70 cm,
sygn. l.d.: Cz. Wasilewski
Obraz po konserwacji.

Cena wywoławcza:
10 000 zł

Był popularnym w okresie międzywojennym malarzem samoukiem. Tworzył obrazy o tematyce rodzajowej inspirowane malarstwem Brandta, Chełmońskiego i Kossaków. Malował zaprzęgi, kuligi, polowania, ułanów. Właściwe nazwisko to Czesław Wasilewski, artysta w latach międzywojennych swoje prace sygnował także „Zygmuntowicz”, stawiając przed nazwiskiem inicjał I. lub F.

Poz. 54, „Sanna” - kontakt