Erno ERB „Przekupki lwowskie”

Erno ERB   „Przekupki lwowskie”
„Przekupki lwowskie”

olej, tektura, 25,5 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb.

Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:
9 500 zł

Malarz związany z lwowskim środowiskiem artystycznym. Był niezwykle utalentowanym samoukiem, którego twórczość porównywano z malarstwem Maksa Liebermanna. Jego kompozycje olejne, o charakterystycznej grubej fakturze, malowane swobodnymi pociągnięciami pędzla, to najczęściej pejzaże miejskie, motywy rodzajowe z kobietami na targu, ukraińskie typy ludowe, martwe natury.

Poz. 46, „Przekupki lwowskie” - kontakt

Erno ERB   „Przekupki lwowskie”