Jerzy SOLICH „Ojciec i syn”

 Jerzy SOLICH „Ojciec i syn”
„Ojciec i syn”

linoryt, 43 x 45 cm,
sygn. oł. l.d.: Solich J.; oł. p.d.: Ojciec i Syn linoryt.

Cena wywoławcza:
550 zł
Cena uzyskana:
550 zł

Pracował w Kopalni Węgla Kamiennego „Halemba”. Technik graficznych, głównie drzeworytu i linorytu, uczył się w Ognisku Plastycznym w Katowicach. Był członkiem Grupy Bielszowickiej, gdzie instruktorem był Władysław Luciński. W jego twórczości widoczne są inspiracje W. Skoczylasem i artystami z kręgu warszawskiego Stowarzyszenia „Ryt”. (Lit.: „Twórcy intuicyjni z kolekcji Barwy Śląska Stanisława Gerarda Trefonia”, Ruda Śląska, 2015, tom. II, s. 198)

Poz. 69, „Ojciec i syn” - kontakt

 Jerzy SOLICH „Ojciec i syn”