Aukcja nr 172 - 20.10.2018

MALARSTWO, GRAFIKA, FOTOGRAFIA, RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE
20 października 2018 - godz. 16.00
Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice, Al. W. Korfantego 6

Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną w salonie Desy w Katowicach przy ul. Mariackiej 5
czynną w dniach od 15 do 19 października w godz. 10.30 – 18.00
oraz w dniu aukcji w godz. 10.00 – 13.00

Aukcja nr 172 - 20.10.2018

: prostokątna forma o zaokrąglonych narożnikach, gładka powierzchnia, wewnątrz wyłożona mahoniowymi listewkami, na wew. powierzchni pokrywy dedykacja: W upominku od Urzędników / Starostwa grodzkiego / Lwów 2 stycznia 1931; wym.: 5,5 x 11 x 5,5 cm, srebro pr. 3, polska cecha z lat 1921-1931, z literą L (Lwów), monogram złotnik JF.
Author
Title
PUDEŁKO SREBRNE, Lwów, ok. 1931
Details
prostokątna forma o zaokrąglonych narożnikach, gładka powierzchnia, wewnątrz wyłożona mahoniowymi listewkami, na wew. powierzchni pokrywy dedykacja: W upominku od Urzędników / Starostwa grodzkiego / Lwów 2 stycznia 1931; wym.: 5,5 x 11 x 5,5 cm, srebro pr. 3, polska cecha z lat 1921-1931, z literą L (Lwów), monogram złotnik JF.
Cena wywoławcza:
1 800 zł 
Cena uzyskana:
Sprzedane

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - kontakt

Aukcja nr 172 - 20.10.2018

: korpus skrzynkowy, prostokątny, o zaokrąglonych narożnikach, na 4 nóżkach w formie uskrzydlonych lwich łap, profilowana pokrywa na zawiasie dekorowana plakietką z reliefowym motywem orłów w układzie antytetycznym, na brzegu grawerowany monogram: BP, dolny i górny brzeg korpusu  obwiedziony taśmą z tłoczonym motywem palmet, szyldzik kluczyka i boczne ścianki korpusu dekorowane  plakietkami z motywem rogów obfitości, na tylnej ściance plakietka z motywem putt przy żniwach; 
wym.: 11  x 16,5 x 12,5 cm, waga 843 g, srebro pr. 12, na dnie: K. Lilpop/Sukcesorowie, znak warsztatowy – syrenka, 12, polska cecha lombardowa. Stan zachowania: stopy lekko wygięte, dr. ubytek dolnego fragmentu  plakietki z rogiem obfitości na ściance bocznej, brak kluczyka.
Warszawa, po 1833
Author
Title
SREBRNA CUKIERNICA EMPIROWA K. LILPOP SUKCESOROWIE
Details
korpus skrzynkowy, prostokątny, o zaokrąglonych narożnikach, na 4 nóżkach w formie uskrzydlonych lwich łap, profilowana pokrywa na zawiasie dekorowana plakietką z reliefowym motywem orłów w układzie antytetycznym, na brzegu grawerowany monogram: BP, dolny i górny brzeg korpusu obwiedziony taśmą z tłoczonym motywem palmet, szyldzik kluczyka i boczne ścianki korpusu dekorowane plakietkami z motywem rogów obfitości, na tylnej ściance plakietka z motywem putt przy żniwach; wym.: 11 x 16,5 x 12,5 cm, waga 843 g, srebro pr. 12, na dnie: K. Lilpop/Sukcesorowie, znak warsztatowy – syrenka, 12, polska cecha lombardowa. Stan zachowania: stopy lekko wygięte, dr. ubytek dolnego fragmentu plakietki z rogiem obfitości na ściance bocznej, brak kluczyka. Warszawa, po 1833
Cena wywoławcza:
9 500 zł 

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - kontakt

Aukcja nr 172 - 20.10.2018

: ramiona z reliefowymi motywami winorośli i stylizowanych węży, u nasady ramion grawerowany monogram BP, łopatki dekorowane motywem palmet; dł. 15,5 cm, waga 48 g, polska cecha lombardowa z lat międzywojennych (przecechowanie dla dawnych wyrobów srebrnych próby 0,750). Stan zachowania: dr. pękniecie u nasady ramion.
Author
Title
SREBRNE SZCZYPCE DO CUKRU, ok. 1830
Details
ramiona z reliefowymi motywami winorośli i stylizowanych węży, u nasady ramion grawerowany monogram BP, łopatki dekorowane motywem palmet; dł. 15,5 cm, waga 48 g, polska cecha lombardowa z lat międzywojennych (przecechowanie dla dawnych wyrobów srebrnych próby 0,750). Stan zachowania: dr. pękniecie u nasady ramion.
Cena wywoławcza:
680 zł 

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - kontakt