Jan Kanty GUMOWSKI: z teki „Kraków”, litografia barwna,  24,8 x 17,5 cm.
Stan zachowania: niewielkie przedarcie papieru na krawędzi prawego, niezadrukowanego marginesu.
(Lit.: M. Grońska „Grafika w książce, tece i albumie”, Ossolineum, 1994, s. 232, poz. 228).
„Głowa Chrystusa Ukrzyżowanego z kościoła Mariackiego”, 1929
z teki „Kraków”, litografia barwna, 24,8 x 17,5 cm. Stan zachowania: niewielkie przedarcie papieru na krawędzi prawego, niezadrukowanego marginesu. (Lit.: M. Grońska „Grafika w książce, tece i albumie”, Ossolineum, 1994, s. 232, poz. 228). *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
700 zł

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - kontakt

Stefan MROŻEWSKI: drzeworyt, 26,5 x 29,8 cm,
sygn. oł. p.d.: StefMrożewski / Amsterdam 32; na klocku monogramem wiązanym l.g.: MS.
Grafika reprodukowana w: M. Grońska „Nowoczesny drzeworyt polski (do 1945 roku)”, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1971, s. 162, il. 92.
*opłata droit de suite.
„Kolk-Strasse – Amsterdam”, 1932
drzeworyt, 26,5 x 29,8 cm, sygn. oł. p.d.: StefMrożewski / Amsterdam 32; na klocku monogramem wiązanym l.g.: MS. Grafika reprodukowana w: M. Grońska „Nowoczesny drzeworyt polski (do 1945 roku)”, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1971, s. 162, il. 92. *opłata droit de suite.
Cena wywoławcza:
800 zł
Cena uzyskana:
800 zł

Stanisław GADOMSKI: drzeworyt, 11,5 x 11,6 cm,
sygn. oł. p.d.: St. Gadomski 53
Na odwrocie naklejka z pieczęcią Towarzystwa Sztuk Pięknych w Radomiu, z tekstem atramentem: Gadomski Stanisław / Stalinogród / Stare przedmieście Lublina / drzeworyt, oraz autorska naklejka z tekstem maszynowym.
Grafika ze zbiorów rodziny artysty.
„Stare przedmieście Lublina”, 1953
drzeworyt, 11,5 x 11,6 cm, sygn. oł. p.d.: St. Gadomski 53 Na odwrocie naklejka z pieczęcią Towarzystwa Sztuk Pięknych w Radomiu, z tekstem atramentem: Gadomski Stanisław / Stalinogród / Stare przedmieście Lublina / drzeworyt, oraz autorska naklejka z tekstem maszynowym. Grafika ze zbiorów rodziny artysty.
Cena wywoławcza:
400 zł

Stanisław GADOMSKI : drzeworyt, 14,6 x 18,9 cm,
sygn. oł. p.d.: St. Gadomski 54; l.d. oł.: „Za naszą wolność i waszą” III.
Na odwrocie passe-partout naklejka z pieczęcią autorską i tekstem maszynowym: „Za naszą wolność i Waszą” /  „Dąbrowski na barykadach Komuny” – drzew. 14 x 19 cm.
„Za naszą wolność i waszą. Dąbrowski na barykadach Komuny”, 1954
drzeworyt, 14,6 x 18,9 cm, sygn. oł. p.d.: St. Gadomski 54; l.d. oł.: „Za naszą wolność i waszą” III. Na odwrocie passe-partout naklejka z pieczęcią autorską i tekstem maszynowym: „Za naszą wolność i Waszą” / „Dąbrowski na barykadach Komuny” – drzew. 14 x 19 cm. Grafika ze zbiorów rodziny artysty.
Cena wywoławcza:
400 zł

Stanisław GADOMSKI: drzeworyt, 14,6 x 18,9 cm,
sygn. oł. p.d.: St. Gadomski 54; l.d. oł.: „Za naszą wolność i waszą” VI.
Na odwrocie passe-partout naklejka z pieczęcią autorską i tekstem maszynowym: „Za naszą wolność i Waszą” /  „Świerczewski w Hiszpanii” – drzew. (ołówkiem) 14 x 19 cm, oraz drukowana naklejka CBWA Pl. Małachowskiego 3 Warszawa, okręg Stalinogród, z tekstem ołówkiem.
„Za naszą wolność i waszą. Świerczewski w Hiszpanii”, 1954
drzeworyt, 14,6 x 18,9 cm, sygn. oł. p.d.: St. Gadomski 54; l.d. oł.: „Za naszą wolność i waszą” VI. Na odwrocie passe-partout naklejka z pieczęcią autorską i tekstem maszynowym: „Za naszą wolność i Waszą” / „Świerczewski w Hiszpanii” – drzew. (ołówkiem) 14 x 19 cm, oraz drukowana naklejka CBWA Pl. Małachowskiego 3 Warszawa, okręg Stalinogród, z tekstem ołówkiem. Grafika ze zbiorów rodziny artysty.
Cena wywoławcza:
400 zł

Edward OKUŃ: cynkografia, ilustracja do poematu Jana Kasprowicza „Miłość”, wydanie pierwsze, Nakładem Księgarni Polskiej, Lwów, 1902,
10,2 x 19,8 cm, wym. karty: 18,5 x 24,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.d.: OE / 1901 r.; p.d.: Weisburg ch Lwów
„L`amore desperato”, 1902
cynkografia, ilustracja do poematu Jana Kasprowicza „Miłość”, wydanie pierwsze, Nakładem Księgarni Polskiej, Lwów, 1902, 10,2 x 19,8 cm, wym. karty: 18,5 x 24,5 cm, sygn. monogramem wiązanym l.d.: OE / 1901 r.; p.d.: Weisburg ch Lwów
Cena wywoławcza:
600 zł
Cena uzyskana:
1 200 zł