: porcelana, czarna farba naszkliwna (natrysk), technika drapania, wys. 17,5 cm, projekt formy: Henryk Jędrasiak (1916-2002), z 1958, znak drukowany zielony ZPS „Krzysztof” w Wałbrzychu. (Lit.: B. Banaś „Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60.”, Wrocław, 2011, il. s. 66)
FIGURKA „SUDANKA”, ok. 1960
porcelana, czarna farba naszkliwna (natrysk), technika drapania, wys. 17,5 cm, projekt formy: Henryk Jędrasiak (1916-2002), z 1958, znak drukowany zielony ZPS „Krzysztof” w Wałbrzychu. (Lit.: B. Banaś „Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60.”, Wrocław, 2011, il. s. 66)
Cena wywoławcza:
400 zł
Cena uzyskana:
400 zł

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - kontakt

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 23,5 x 12cm; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice” / Ręcznie malowane.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 206, il. 33).
MASKA „JAPONKA” STEATYT
porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 23,5 x 12cm; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice” / Ręcznie malowane. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960 (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 206, il. 33).
Cena wywoławcza:

: fajans, farby podszkliwne, wys. 25,5 cm, znak czarny drukowany podszkliwny: (w trójkącie) P / Pacyków, poniżej Stanisławów / Made in Poland, powyżej Trade Mark,  wyciskane numery: 642 / 16 / 5, 6, rzymska cyfra czarną farbą V., podszkliwny monogram zieloną  farbą: S.I. Stan zachowania dobry.
Pacyków 1920-1939.
FIGURKA „KOBIETA Z KOSZEM” PACYKÓW
fajans, farby podszkliwne, wys. 25,5 cm, znak czarny drukowany podszkliwny: (w trójkącie) P / Pacyków, poniżej Stanisławów / Made in Poland, powyżej Trade Mark, wyciskane numery: 642 / 16 / 5, 6, rzymska cyfra czarną farbą V., podszkliwny monogram zieloną farbą: S.I. Stan zachowania dobry. Pacyków 1920-1939.
Cena wywoławcza:
4 700 zł
Cena uzyskana:
10 500 zł

: fajans, farby podszkliwne, wys. 23,5 cm, znak wyciskany: P w trójkącie, wyciskane numery: 2 / 689 / 116. Stan zachowania: wyszczerbione zwieńczenie i krawędź brzegu kapelusza Pierrota, oraz wytarte szkliwo na guziku kapelusza, dr. przetarcia na czarnym gorsecie Kolombiny, ubytek szkliwa na ramieniu Kolombiny.
Pacyków, 1921-1929
FIGURKA „PIERROT i KOLOMBINA. POCAŁUNEK” PACYKÓW
fajans, farby podszkliwne, wys. 23,5 cm, znak wyciskany: P w trójkącie, wyciskane numery: 2 / 689 / 116. Stan zachowania: wyszczerbione zwieńczenie i krawędź brzegu kapelusza Pierrota, oraz wytarte szkliwo na guziku kapelusza, dr. przetarcia na czarnym gorsecie Kolombiny, ubytek szkliwa na ramieniu Kolombiny. Pacyków, 1921-1929
Cena wywoławcza:
3 900 zł
Cena uzyskana:
6 200 zł

: porcelana, farby lustrowe, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 22 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 10 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (12 x 10,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (15 x 13,5 cm), dekoracja reliefowa z nieregularną złoconą siatką; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, ss. 94-95, il. 12).
SERWIS DO KAWY „KALIPSO” STEATYT
porcelana, farby lustrowe, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 22 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 10 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (12 x 10,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (15 x 13,5 cm), dekoracja reliefowa z nieregularną złoconą siatką; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, ss. 94-95, il. 12).
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:
3 800 zł

: porcelana biała, zielona farba naszkliwna, złocenie, wys.33 cm;
groszkowany korpus, fason DI;
znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice”, ryty i malowany złotą farbą symbol fasonu: D I.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015,  s. 151, il. 51).
WAZON STEATYT
porcelana biała, zielona farba naszkliwna, złocenie, wys.33 cm; groszkowany korpus, fason DI; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice”, ryty i malowany złotą farbą symbol fasonu: D I. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 151, il. 51).
Cena wywoławcza:

: porcelana różowa, kobalt, złocenie, korpus żeberkowany, wys. 9 cm, znak podszkliwny drukowany zielony: Huta Franciszka.
Ruda Śląska-Bykowina, ok. 1930.
(Irena Gatys, Roman Gatys „Fabryka Porcelany Huta Franciszka Ruda Śląska Bykowina”, Nakło Śląskie, 2012, il. s. 35).
WAZON ART DECO HUTA FRANCISZKA
porcelana różowa, kobalt, złocenie, korpus żeberkowany, wys. 9 cm, znak podszkliwny drukowany zielony: Huta Franciszka. Ruda Śląska-Bykowina, ok. 1930. (Irena Gatys, Roman Gatys „Fabryka Porcelany Huta Franciszka Ruda Śląska Bykowina”, Nakło Śląskie, 2012, il. s. 35).
Cena wywoławcza:
380 zł
Cena uzyskana:
600 zł