: fajans, farby podszkliwne, wys. 23,5 cm, znak wyciskany: P w trójkącie, wyciskane numery: 2 / 689 / 116. Stan zachowania: wyszczerbione zwieńczenie i krawędź brzegu kapelusza Pierrota, oraz wytarte szkliwo na guziku kapelusza, dr. przetarcia na czarnym gorsecie Kolombiny, ubytek szkliwa na ramieniu Kolombiny.
Pacyków, 1921-1929
FIGURKA „PIERROT i KOLOMBINA. POCAŁUNEK” PACYKÓW
fajans, farby podszkliwne, wys. 23,5 cm, znak wyciskany: P w trójkącie, wyciskane numery: 2 / 689 / 116. Stan zachowania: wyszczerbione zwieńczenie i krawędź brzegu kapelusza Pierrota, oraz wytarte szkliwo na guziku kapelusza, dr. przetarcia na czarnym gorsecie Kolombiny, ubytek szkliwa na ramieniu Kolombiny. Pacyków, 1921-1929
Cena wywoławcza:
3 900 zł
Cena uzyskana:
6 200 zł

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - kontakt

: porcelana, farby lustrowe, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 22 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 10 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (12 x 10,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (15 x 13,5 cm), dekoracja reliefowa z nieregularną złoconą siatką; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, ss. 94-95, il. 12).
SERWIS DO KAWY „KALIPSO” STEATYT
porcelana, farby lustrowe, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 22 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 10 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (12 x 10,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (15 x 13,5 cm), dekoracja reliefowa z nieregularną złoconą siatką; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, ss. 94-95, il. 12).
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:
3 800 zł

: porcelana biała, zielona farba naszkliwna, złocenie, wys.33 cm;
groszkowany korpus, fason DI;
znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice”, ryty i malowany złotą farbą symbol fasonu: D I.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015,  s. 151, il. 51).
WAZON STEATYT
porcelana biała, zielona farba naszkliwna, złocenie, wys.33 cm; groszkowany korpus, fason DI; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice”, ryty i malowany złotą farbą symbol fasonu: D I. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 151, il. 51).
Cena wywoławcza:

: porcelana różowa, kobalt, złocenie, korpus żeberkowany, wys. 9 cm, znak podszkliwny drukowany zielony: Huta Franciszka.
Ruda Śląska-Bykowina, ok. 1930.
(Irena Gatys, Roman Gatys „Fabryka Porcelany Huta Franciszka Ruda Śląska Bykowina”, Nakło Śląskie, 2012, il. s. 35).
WAZON ART DECO HUTA FRANCISZKA
porcelana różowa, kobalt, złocenie, korpus żeberkowany, wys. 9 cm, znak podszkliwny drukowany zielony: Huta Franciszka. Ruda Śląska-Bykowina, ok. 1930. (Irena Gatys, Roman Gatys „Fabryka Porcelany Huta Franciszka Ruda Śląska Bykowina”, Nakło Śląskie, 2012, il. s. 35).
Cena wywoławcza:
380 zł
Cena uzyskana:
600 zł

: prostokątna forma o zaokrąglonych narożnikach, gładka powierzchnia, wewnątrz wyłożona mahoniowymi listewkami, na wew. powierzchni pokrywy dedykacja: W upominku od Urzędników / Starostwa grodzkiego / Lwów 2 stycznia 1931; wym.: 5,5 x 11 x 5,5 cm, srebro pr. 3, polska cecha z lat 1921-1931, z literą L (Lwów), monogram złotnik JF.
PUDEŁKO SREBRNE, Lwów, ok. 1931
prostokątna forma o zaokrąglonych narożnikach, gładka powierzchnia, wewnątrz wyłożona mahoniowymi listewkami, na wew. powierzchni pokrywy dedykacja: W upominku od Urzędników / Starostwa grodzkiego / Lwów 2 stycznia 1931; wym.: 5,5 x 11 x 5,5 cm, srebro pr. 3, polska cecha z lat 1921-1931, z literą L (Lwów), monogram złotnik JF.
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:

: korpus skrzynkowy, prostokątny, o zaokrąglonych narożnikach, na 4 nóżkach w formie uskrzydlonych lwich łap, profilowana pokrywa na zawiasie dekorowana plakietką z reliefowym motywem orłów w układzie antytetycznym, na brzegu grawerowany monogram: BP, dolny i górny brzeg korpusu  obwiedziony taśmą z tłoczonym motywem palmet, szyldzik kluczyka i boczne ścianki korpusu dekorowane  plakietkami z motywem rogów obfitości, na tylnej ściance plakietka z motywem putt przy żniwach;
wym.: 11  x 16,5 x 12,5 cm, waga 843 g, srebro pr. 12, na dnie: K. Lilpop/Sukcesorowie, znak warsztatowy – syrenka, 12, polska cecha lombardowa. Stan zachowania: stopy lekko wygięte, dr. ubytek dolnego fragmentu  plakietki z rogiem obfitości na ściance bocznej, brak kluczyka.
Warszawa, po 1833
SREBRNA CUKIERNICA EMPIROWA K. LILPOP SUKCESOROWIE
korpus skrzynkowy, prostokątny, o zaokrąglonych narożnikach, na 4 nóżkach w formie uskrzydlonych lwich łap, profilowana pokrywa na zawiasie dekorowana plakietką z reliefowym motywem orłów w układzie antytetycznym, na brzegu grawerowany monogram: BP, dolny i górny brzeg korpusu obwiedziony taśmą z tłoczonym motywem palmet, szyldzik kluczyka i boczne ścianki korpusu dekorowane plakietkami z motywem rogów obfitości, na tylnej ściance plakietka z motywem putt przy żniwach; wym.: 11 x 16,5 x 12,5 cm, waga 843 g, srebro pr. 12, na dnie: K. Lilpop/Sukcesorowie, znak warsztatowy – syrenka, 12, polska cecha lombardowa. Stan zachowania: stopy lekko wygięte, dr. ubytek dolnego fragmentu plakietki z rogiem obfitości na ściance bocznej, brak kluczyka. Warszawa, po 1833
Cena wywoławcza:
9 500 zł

: ramiona z reliefowymi motywami winorośli i stylizowanych węży, u nasady ramion grawerowany monogram BP, łopatki dekorowane motywem palmet; dł. 15,5 cm, waga 48 g, polska cecha lombardowa z lat międzywojennych (przecechowanie dla dawnych wyrobów srebrnych próby 0,750). Stan zachowania: dr. pękniecie u nasady ramion.
SREBRNE SZCZYPCE DO CUKRU, ok. 1830
ramiona z reliefowymi motywami winorośli i stylizowanych węży, u nasady ramion grawerowany monogram BP, łopatki dekorowane motywem palmet; dł. 15,5 cm, waga 48 g, polska cecha lombardowa z lat międzywojennych (przecechowanie dla dawnych wyrobów srebrnych próby 0,750). Stan zachowania: dr. pękniecie u nasady ramion.
Cena wywoławcza:
680 zł