Jerzy HULEWICZ: linoryt, 16,9 x 8,1 cm,
sygn. oł. p.d.: JHulewicz 1922
Grafika m. in. w zbiorach Muzeum Emila Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym,
reprodukowana w: „Emil Zegadłowicz daleki i bliski”, pod redakcją: H. Czubały, K. Kłosińskiego, Krystyny Latawiec i W. Próchnickiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, Katowice, 2015.
„Emil Zegadłowicz”, 1922
linoryt, 16,9 x 8,1 cm, sygn. oł. p.d.: JHulewicz 1922 Grafika m. in. w zbiorach Muzeum Emila Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym, reprodukowana w: „Emil Zegadłowicz daleki i bliski”, pod redakcją: H. Czubały, K. Kłosińskiego, Krystyny Latawiec i W. Próchnickiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, Katowice, 2015.
Cena wywoławcza:
2 700 zł
Cena uzyskana:
2 700 zł

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - kontakt

: porcelana, czarna farba naszkliwna (natrysk), technika drapania, wys. 17,5 cm, projekt formy: Henryk Jędrasiak (1916-2002), z 1958, znak drukowany zielony ZPS „Krzysztof” w Wałbrzychu. (Lit.: B. Banaś „Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60.”, Wrocław, 2011, il. s. 66)
FIGURKA „SUDANKA”, ok. 1960
porcelana, czarna farba naszkliwna (natrysk), technika drapania, wys. 17,5 cm, projekt formy: Henryk Jędrasiak (1916-2002), z 1958, znak drukowany zielony ZPS „Krzysztof” w Wałbrzychu. (Lit.: B. Banaś „Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60.”, Wrocław, 2011, il. s. 66)
Cena wywoławcza:
400 zł
Cena uzyskana:
400 zł

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 23,5 x 12cm; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice” / Ręcznie malowane.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 206, il. 33).
MASKA „JAPONKA” STEATYT
porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 23,5 x 12cm; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice” / Ręcznie malowane. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960 (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 206, il. 33).
Cena wywoławcza:

: fajans, farby podszkliwne, wys. 25,5 cm, znak czarny drukowany podszkliwny: (w trójkącie) P / Pacyków, poniżej Stanisławów / Made in Poland, powyżej Trade Mark,  wyciskane numery: 642 / 16 / 5, 6, rzymska cyfra czarną farbą V., podszkliwny monogram zieloną  farbą: S.I. Stan zachowania dobry.
Pacyków 1920-1939.
FIGURKA „KOBIETA Z KOSZEM” PACYKÓW
fajans, farby podszkliwne, wys. 25,5 cm, znak czarny drukowany podszkliwny: (w trójkącie) P / Pacyków, poniżej Stanisławów / Made in Poland, powyżej Trade Mark, wyciskane numery: 642 / 16 / 5, 6, rzymska cyfra czarną farbą V., podszkliwny monogram zieloną farbą: S.I. Stan zachowania dobry. Pacyków 1920-1939.
Cena wywoławcza:
4 700 zł
Cena uzyskana:
10 500 zł