Stanisław BATOWSKI KACZOR: olej, tektura, 29,5 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: S. Batowski / 17 VIII 1935.
Na odwrocie autorski napis ołówkiem: S.  Batowski / Z okna pracowni / 17 VIII 1935 / widok Szkoły im. św. Zofji / ul. Poniatowskiego / róg ul. św. Zofii.
Obraz przywieziony w czasie repatriacji ze Lwowa.
„Widok z okna pracowni na szkołę im. św. Zofii”, 1935
olej, tektura, 29,5 x 48,5 cm, sygn. p.d.: S. Batowski / 17 VIII 1935. Na odwrocie autorski napis ołówkiem: S. Batowski / Z okna pracowni / 17 VIII 1935 / widok Szkoły im. św. Zofji / ul. Poniatowskiego / róg ul. św. Zofii. Obraz przywieziony w czasie repatriacji ze Lwowa.
Cena wywoławcza:

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 172 - 20.10.2018 - kontakt

Wojciech GERSON: akwarela, papier, 13,8 x 23,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym p.d.: WG. 1860.
Na odwrocie akwarelowy szkic z zarysem architektury miejskiej i napis ołówkiem: Ornatkiewicz (?).
Do obrazu dołączone oświadczenie (tekst maszynowy) Kazimierza Michniewicza, rzeczoznawcy sądowego z Krakowa, o nabyciu obrazu od rodziny Gersonów w 1932 w Warszawie. Podpis atramentem i data 15. XII. 1955.
„Widok na Giewont”, 1860
akwarela, papier, 13,8 x 23,5 cm, sygn. monogramem wiązanym p.d.: WG. 1860. Na odwrocie akwarelowy szkic z zarysem architektury miejskiej i napis ołówkiem: Ornatkiewicz (?). Do obrazu dołączone oświadczenie (tekst maszynowy) Kazimierza Michniewicza, rzeczoznawcy sądowego z Krakowa, o nabyciu obrazu od rodziny Gersonów w 1932 w Warszawie. Podpis atramentem i data 15. XII. 1955.
Cena wywoławcza:
9 400 zł
Cena uzyskana:
12 400 zł